Endoskopi sonucunda helicobacter pylori çıktığı nasıl anlaşılır?

TheJovenshire

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
4 Temmuz'da yaptırmıştım bir şey yok dedi doktor sadece antral süperifsial gastrit tanısı kondu 1 hafta sonra 10 Temmuz'da tekrar gittim hocanın yanına antepsin, esom ve acidpass çiğneme tableti verdi. Tanı clo bölümleri boş gerek mi duymadılar acaba sanırım bir parça alınıyormuş ve nefes testi üre testi yapılıyormuş diye duymuştum bu bakteri yok edilmesi gerekiyor diye duydum var mı bilgili arkadaş bu raporda yazıyor mu helikobakter pylori ile alakalı bir şey yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca kbb de boğaz reflüsü çıktı ,onun içinde esom kullanıyorum bazen antepsin yine aynı şekilde. Bilgisi olanlar yazabilir mi?

358265022_753380336539329_8830396730879742061_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu endoskopi görsellerini ilgili hekim yorumlamıyor mu?

Sürüntü alınıp agarlı besiyerinde üreme yapılır tanı koyulur. Gerek var mı dersen bence yok hemen hepsinin tedavisi aynı zaten.

Sürüntü alınıp agarlı besiyerinde üreme yapılır tanı koyulur. Gerek var mı dersen bence yok hemen hepsinin tedavisi aynı zaten.
Helikobakteri varsa ne yaparsan yap boş diyorlar antibiyotik kullanıp öldürmek lazım diyorlar sizin yorumunuz var mı bende var mıdır helikobakter pylori

Vitamin ilaçları ve esom kullanıyorum Çinko magnezyum d vitamini demir folat b12

Kudret naru macunu ve bitkisel çaylar kullanıyorum

Geri
Yukarı