Engelli indirimi 249CC için % kaç?

YunusG.

Hectopat
Arkadaşlar selam bir trafik kazasi sonucu hafizasini kaybetmis bir babam var ve %70 80 civarinda bir engel orani var ustune motor almayi dusunuyoruz yasal mi degil mi bilmiyorum. CF motor 250 nk almayi dusunuyoruz fakat ÖTV indirimi 250CC ustu icin ve 250CC alti icin degisiyor motor CF motonun kendi sitesinde 249 CC olarak gozukuyor. Sizce 250 CC ustu mu sayilir alti mi?

Motor tecrüben var mı? 249 CC başlangıç için yüksek bir motor hacmi.

Alacağı motor engelli standardına bağlı mı? Ayrıca her marka ve her model alınamıyor. Onun standartları var.

Engel indirimi almak için %90 seviyesinde engel raporu olması gerekiyor diye biliyorum.

O derecede ÖTV'den tamamen muaf oluyor. 40 üstü ise dereceli ve koşullar ile belirleniyor.

Motoru babanız kullanmayacaksa yasal degil. Çevirmeye takılırsaniz başınız ağrır. Sorunuza gelirsek bu tarz yasal duzenlemelerde net olması için CC kisiliyor zaten ülkemizde. 250CC altı yani dediğiniz motor.

Motoru babanız kullanmayacaksa yasal degil. Çevirmeye takılırsaniz başınız ağrır. Sorunuza gelirsek bu tarz yasal duzenlemelerde net olması için CC kisiliyor zaten ülkemizde. 250CC altı yani dediğiniz motor.

Alınacak aracın 87.04 tarife pozisyonundaki araç sınıfında olması lazım.

motoru babanız kullanmayacaksa yasal degil. Çevirmeye takılırsaniz başınız ağrır. Sorunuza gelirsek bu tarz yasal duzenlemelerde net olması için CC kisiliyor zaten ülkemizde. 250CC altı yani dediğiniz motor.

Alakası yok, engellinin 1. derecede yakının kullanması yeterli. Engelli araç indirimleri zaten hasta yakınlarının hastaları bir yere taşıması için var. Motorlarda durum ne bilmiyorum fakat otomobilde aracı engellinin kullanmasına hatta engellinin ehliyeti olmasına bile gerek yok.

Engelli olup araç kullanamayacak olan insanlar için engelli statüsünden ÖTV indirimi yapılması saçma olmaz mıydı? Biraz mantık lütfen.

Motor tecrüben var mı? 249 CC başlangıç için yüksek bir motor hacmi.

Honda dio ns200 kullandim daha onceden.

Engel indirimi almak için %90 seviyesinde engel raporu olması gerekiyor diye biliyorum.
bende degisiyor diye biliyorum %40 ve %89 arasina bir tarife var sanirim

Bir videoda rapor ortopedik ise ehliyet sart denmis.

Cevaplarininz icin teşekkürler fakat net bir bilgi cikaramadim en iyisi gidip motosiklet bayisine sormak teşekkür ederim tekrar cevaplariniz icin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı