Epic Games hesabımın şifresi değişmiş ve Steam hesap kimliği değişmiş

Yer
Bursa
Merhaba dün bilgisayarıma virüs girmişti bende hemen kapattım ve format attım formattan sonra Opera Discord Steam indirdim GTA V indirmeye başladım sonra uyumuştum kalktığımda Steam de "hesap kimliğiniz değişti l1tfen yeniden giriş yapın" uyarısı aldım şifrem değişmemiş Gmail'ime girdim Epic Games hesabımın şifresinin değiştirildiğini gördüm her şeyin şifresini değiştirdim ama formattan sonra nasıl böyle bir şey olabilir şifreleri değiştirmem yeterli midir? Ayrıca Epic Games şifre olayı 4 saat önce olmuş ve sadece Epic Games'in şifresi değişmiş.

Edit: Steam şifremi değiştirmek istediğimde göndermek istediği gmail benim değildi ayrıca @ ten sonra g ile değil r ile başlıyor ne yapabilirim ?
1659455671779.png

Son düzenleme:
Merhaba dün bilgisayarıma virüs girmişti bende hemen kapattım ve format attım formattan sonra Opera Discord Steam indirdim GTA V indirmeye başladım sonra uyumuştum kalktığımda Steam de "hesap kimliğiniz değişti l1tfen yeniden giriş yapın" uyarısı aldım şifrem değişmemiş Gmail'ime girdim Epic Games hesabımın şifresinin değiştirildiğini gördüm her şeyin şifresini değiştirdim ama formattan sonra nasıl böyle bir şey olabilir şifreleri değiştirmem yeterli midir? Ayrıca Epic Games şifre olayı 4 saat önce olmuş ve sadece Epic Games'in şifresi değişmiş.

Galiba virüs formattan sonra gitmemiş ya da bir yerden geri bulaşmış USB bellek ya da varsa ikinci bir HDD ve SSD olabilir.

Kaliteli bir antivirus pragramı ile aratın illaki bir şeyler çıkmalı.

Öncelikle sana gelen e-postaların gerçek olup olmadığını kontrol et, hesaplar oltalama, asılsız hesabınızın şifresi değişti vb. gibi e-postalar ile çalınıyor. Gelen e-postada hiçbir linki açma, sahte e-posta olup olmadığını anladıktan sonra virüs taraması yap.

Evet çok şaşırtıcı başka PC de girmeye çalışınca bile telefon doğrulaması istiyor fakat e-posta adresinize ulaşabiliyorlarsa şaşırmamak lazım.

Hızlıca her şeyi değiştirin hocam yeni e-posta ekleyin doğrulama kodınun gönderildiği e postayı değiştiriliyorsa değiştirin şifrenizi değiştirin.

Eki Görüntüle 1472103
Steam epostam değişmiş :(
Steam Guard varken nasıl olabilir ya.

Ücretsiz bir antivirüsle halletme imkanım yok mu?

Epostamı kart ile değiştireceğim ama hesap çalınmışken kart girmek güvenli gelmiyor.

Girmeyin hocam kartınızı. Güvenli olmaz bir de onunla uğraşmayalım.

Şu anda değiştirebildiğiniz tüm bilgileri değiştirin yeni e-posta gesabı açın ama bilgisayar da değil telefon ida açın ve ekleyin girilen hesaplardan çıkış yapın hatta önce çıkış yapın sonra değiştirin.

Geri
Yukarı