Erasmus ile Romanya iyi bir tercih midir?

ozkens

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Güz döneminde Romanya Constanta'da Erasmus yapacağım. Daha önce yapmış olan veya Romanya'da bulunmuş olanınız var mı? Şehir, ülke, gece hayatı, insanlar, kültür gibi konularda deneyimlemiş birisinin tavsiyelerine ihtiyacım var.

Ek olarak, okulum bana bir dönem için 1600 euro gibi bir para verecek. Ben de yanımda 1000 euro ile gideceğim. İkinci dönem için vermiyor ama ben iki dönem kalmak istiyorum. Ekonomik durumu buna elverişli mi? Yani, hem eğlenip, gezip hem de aynı şeyleri ikinci dönem de yapmak istiyorum.

Arkadaşlar merhaba.
Güz döneminde Romanya Constanta'da Erasmus yapacağım. Daha önce yapmış olan veya Romanya'da bulunmuş olanınız var mı? Şehir, ülke, gece hayatı, insanlar, kültür gibi konularda deneyimlemiş birisinin tavsiyelerine ihtiyacım var.

Ek olarak, okulum bana bir dönem için 1600 euro gibi bir para verecek. Ben de yanımda 1000 euro ile gideceğim. İkinci dönem için vermiyor ama ben iki dönem kalmak istiyorum. Ekonomik durumu buna elverişli mi? Yani, hem eğlenip, gezip hem de aynı şeyleri ikinci dönem de yapmak istiyorum.
Benim ablamın arkadaşı gitti, 1 Dönem kaldı ve cidden soğuk bir ülke ama erasmus açısından iyi bir ülke yani deneyimlemeni tavsiye ederim.

Arkadaşlar merhaba.

Erasmus için tercih edilebilir.
Gece hayatı olarak sokaklar aktif barlar falan da var.
Oradaki insanların çoğu İngilizce bilmiyor.
Ben gittiğimde 1 lei = 3,5 ya da 4 TL idi.
Otobüslere falan kaçak binebilirsiniz orada tanışıp ayak üstü yarım saat kadar konuştuğum 2 Türk de o şekilde takıldığını söylemişti ama yakalanırsan cezası var.
Fiyatlar uygun Türk dönercisi falan da var ben Türk otelinde kalmıştım.
Hotel Transilvania çok güzel görmeni mutlaka öneririm.
Altex mağazası da buranın Teknosa'sı gibi bir yer fiyatları uygundu.
Benim yanımda arkadaşlarım olduğu için her gün farklı alışveriş merkezine, AVM'ye vs gidip çoğu yeri gezmiştik bükreş'te.

Erasmus için tercih edilebilir.
Gece hayatı olarak sokaklar aktif barlar falan da var.
Oradaki insanların çoğu İngilizce bilmiyor.
Ben gittiğimde 1 lei = 3,5 ya da 4 TL idi.
Otobüslere falan kaçak binebilirsiniz orada tanışıp ayak üstü yarım saat kadar konuştuğum 2 Türk de o şekilde takıldığını söylemişti ama yakalanırsan cezası var.
Fiyatlar uygun Türk dönercisi falan da var ben Türk otelinde kalmıştım.
Hotel Transilvania çok güzel görmeni mutlaka öneririm.
Altex mağazası da buranın Teknosa'sı gibi bir yer fiyatları uygundu.
Benim yanımda arkadaşlarım olduğu için her gün farklı alışveriş merkezine, AVM'ye vs gidip çoğu yeri gezmiştik bükreş'te.
Sence param yeter mi iki dönem kalmaya yoksa mümkün olduğunca gezip eğlenmeli miyim

Geri
Yukarı