Erdoğan'ın Twitter hesabında Türkiye Cumhuriyeti yazmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erdoğan'ın twitter hesabında "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı" yazmıyor da "Türkiye Cumhurbaşkanı" yazıyor. Türkiye cumhuriyet değil de ben mi bilmiyorum acaba ? Yoksa böyle mi yazılması lazım ? Ek olarak , yoksa Erdoğan yönetim biçimi olan Cumhuriyet'i kabul etmiyor mu ? Demeye mi getiriyorsun ? Ben mi yanlış anlıyorum. Yani biraz daha açık konuşmalısın bence.
Evet doğru anlıyorsun, yine de eğer ben yanlış biliyorsam diye soru olarak sordum.

Yok burası saltanatla yönetilliyor, cumhurbaşkanı sıfatı saltanatla yönetilen devletlerde kullanılıyor.
İçin rahat edecekse şöyle yazdırabiliriz "Orta Doğu'da bulunan asya ve avrupa arasında köprü görevi gören Türkiye Cumhuriyeti devletinin, Mustafa Kemal Atatürk'ün ardından bu konumda bulunan 12. kişi. Kendisinden önce 11 cumhurbaşkanı gelmişti bu göreve, Abdullah Gül'den teslim aldı. Kesinlikle Türkiye bir cumhuriyet rejimi ile yönetilen ülkedir." 76 dilde yazsınlar altına.
Tamam işte Cumhuriyetse neden yazmıyor ?

22 yaşındayım 5 kere oy kullandım bir kere bile Erdoğan'a oyumu vermedim bundan sonra ki hayatımda oyumu vermeyi düşünmüyorum ama bence şuan çok fazla saçmalamışsınız. Twitterin da yazsa ne olacak yazmasa ne olacak gerçekten bu kadar sıkıntı varken buna mı takıldınız ? Sırf bir eleştiri yapmak için eleştirmişsiniz.

Ya ! Bu boş tartışmaları technopat'a taşımayın bari.

24 Haziran da yıkıldı yıkıldı yıkılmadı hoş geldin MONARŞİ. Zaten 24 Haziran seçimler için doğudaki köylerin kaymakamlıklarına "SAHTE OYLAR" hazırlattırmış. Konuya gelecek olursak adam zaten ülkeyi yedi bitirdi bir şey bırakmadı en son da ülkeyi batıracak. Adam yıkmaya çalıştığı devlet yönetim biçiminin (Cumhuriyet) ismini neden kullansın ki ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı