Erken Seçim Sizce Nasıl Sonuçlanacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Başlıkta da belirttiğim gibi sizce erken seçimde kazanan kim olacak? Olayı fazla siyasete bağlamadan sadece tahminlerinizi merak ettiğim için açtım konuyu. Şahsen bana bu seçimlerde mevcut iktidar değişecek gibi geliyor, yerine hangi parti gelir bilmem ama mevcut parti gelemeyecek gibi.
Adam size sadece kazananı sordu yoksa ben mi yanlış okuyorum? İllaki olayı siyasete çekecektiniz değil mi? Moderatörlerin konuyu kilitlemeyip konuya dahil olması daha da saçma. Ne diyeyim tanrınız size akıl fikir versin. Ya cidden @furkan2632 sadece kim kazanır diye sormuş üstüne siyasete bağlamayın demiş hala niye siyasete başlıyorsunuz ki? Burada böyle laf yapanlar evde babasının karşısına çıkıp "Ben AKP yönetiminden nefret ediyorum, ülke batıyor." diyemeyecek kadar korkak ve bir o kadar da çocuklar. Bence yönetim bir an önce değişmeli ama bunları söyleyecek yer burası değil. Yiyorsa gidin çıkın, bağırın, mitingine gidin söyleyin sen hile yaptın diye. Neyse daha uzatmayayım umarım şu konu Technopat Sosyal'den yokedilir ve siyasete girişen herkes cezasını alır.

Erken seçimin adını anmak bile siyaset iken, siyaset bizlere giriyorken basmakalıp eleştirilerle siyaset yapmayın demek oldukça yersiz. Siyaset Bilimi diye lisans ve yüksek lisans seviyesinde eğitim veriliyor bu ülkede. Kahvehane ağzıyla goygoy yapanlar için bir şey diyemem ama normal bir tartışmayı "siyaset yapanın ağzına kürekle vurun uleyn" diyerek baltalamaya çalışmanın mantığı nedir? Bunun altından kalkamayacak kişiler zaten konuya girmemeli. Bir iki kişi tadı kaçırıyor diye de bir şeylere yasak koyup ceza dağıtılsın istemek en hafif ifadeyle hoyratça.

Ayrıca, Konya'da yaşıyorum ve gayet net fikirlerimi yaşadığım apartmandaki insanlarla, gittiğim kampüsteki öğrenci ve bilimum akademisyenlerle, alışveriş yaptığım esnafla paylaşıyorum. Miriliş Mertokuş* izleyen ortaokullular için dahi yaş üzerinden böyle benzetmeler yapmanız hoş değil. Aileleri dışında başka bir bilgi kaynakları olmadığı çok açık. Onlara okunacak kaynaklar, edinmeleri gereken bilgiler söylemelisiniz.

*Google göndermesin kimseyi durup dururken. :)

Öyle hale geldi ki ülke , insan şuan şuraya birşey yazsam yarın gelip götürürler içeri atarlar korkusuyla yaşıyor . Erken seçim isteniyor ama yanında birde OHAL isteniyor . OHAL altında nasıl seçim yapılabilir tüm dünyaya gösteriyoruz. Mühürsüz oylar sayılıyor , ölüye oy kullandırılıyor , bazı yerlerde atılmış sandık kutuları oylar bulunuyor . Hala siz adil bir seçim olacağına inanıyor ve benimde inanmamı istiyorsanız , hala bir yerlerde biraz adaet var diyorsanız. Ozaman söyleyeyim iktitar düşer , düzen değişir.

Bakıldı ki anket sonuçları malum partinin aleyhine gitmiyor hemen devreye erken seçimi aldılar. Zamanında Bitcoin için "Balon" ifadesini belirten malum parti sözcüleri "Balon" konumuna gelmiştir. Baktılar insanlar hayat standartlarını sorgulamaya başlıyor neden benzin bu kadar pahalı neden mazot bu kadar pahalı belli bir zaman sonra insanları durduramazsın karınları acıkırsa siyaset falan dinlemezler gereğini yaparlar. Tabi yeni yeni uyanmaya başlıyorlar. Ben daha fazla konuşmak istemiyorum bu kadarı yeterli. Teşekkürler.

Konuya bu kadar yorum geleceğini beklemiyordum, geldiğine sevindim açıkçası. Demek ki hala kendi fikirlerini söylemekten korkmayan insanlar varmış. Umarım bu seçimlerde ülkeye iyi gelecek parti kazanır.

Dolar 4 TL, Euro 5 TL, Benzin 6 TL, 7 TL ne olacak onu merak ediyorum...
Böyle bir seçmen kitlesi mevcut iken karar vermek zor.
''Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz!''

Dolar 4 TL, Euro 5 TL, Benzin 6 TL, 7 TL ne olacak onu merak ediyorum...
Böyle bir seçmen kitlesi mevcut iken karar vermek zor.
''Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz!''

Kimsenin gördüğü yok hocam daha inanıyor musunuz. Milletin inandığı, kudüs kırmızı çizgimiz, eyyyy Almanya sen kimsin?, hep dış mihraklar. Bla, bla, bla...

Kimsenin gördüğü yok hocam daha inanıyor musunuz. Milletin inandığı, kudüs kırmızı çizgimiz, eyyyy Almanya sen kimsin?, hep dış mihraklar. Bla, bla, bla...

Onların teknolojisi , bizim Allahımız var. :eek:

Adam size sadece kazananı sordu yoksa ben mi yanlış okuyorum? İllaki olayı siyasete çekecektiniz değil mi? Moderatörlerin konuyu kilitlemeyip konuya dahil olması daha da saçma. Ne diyeyim tanrınız size akıl fikir versin. Ya cidden @furkan2632 sadece kim kazanır diye sormuş üstüne siyasete bağlamayın demiş hala niye siyasete başlıyorsunuz ki? Burada böyle laf yapanlar evde babasının karşısına çıkıp "Ben AKP yönetiminden nefret ediyorum, ülke batıyor." diyemeyecek kadar korkak ve bir o kadar da çocuklar. Bence yönetim bir an önce değişmeli ama bunları söyleyecek yer burası değil. Yiyorsa gidin çıkın, bağırın, mitingine gidin söyleyin sen hile yaptın diye. Neyse daha uzatmayayım umarım şu konu Technopat Sosyal'den yokedilir ve siyasete girişen herkes cezasını alır.
Yöneticiler de olaya karışırken siyasetin yasaklanmasını istemek pek mantıklı değil bence.Bende sizin gibi siyasetin yapılacağı yer vardır diye düşünüyorum. Bide siyaset yapılmasına karşı çıkılınca sanki kendi görüşlerine karşı çıkmışsınız gibi siyasi düşüncesini gözlük olarak takmış insanların gözünde direk karşıt görüşlü damgası yiyorsunuz. Mesela şuan yazdığım şeyi kendi aleyhine düşünen A veya B partili bir insan bana karşıt görüş damgasını vurdu. Şuan ben hem A partiliyim hemde B partiliyim. Nasıl ama havalı değil mi?

Yöneticiler de olaya karışırken siyasetin yasaklanmasını istemek pek mantıklı değil bence.Bende sizin gibi siyasetin yapılacağı yer vardır diye düşünüyorum. Bide siyaset yapılmasına karşı çıkılınca sanki kendi görüşlerine karşı çıkmışsınız gibi siyasi düşüncesini gözlük olarak takmış insanların gözünde direk karşıt görüşlü damgası yiyorsunuz. Mesela şuan yazdığım şeyi kendi aleyhine düşünen A veya B partili bir insan bana karşıt görüş damgasını vurdu. Şuan ben hem A partiliyim hemde B partiliyim. Nasıl ama havalı değil mi?

Bide siyaset yapılmasına karşı çıkılınca sanki kendi görüşlerine karşı çıkmışsınız gibi siyasi düşüncesini gözlük olarak takmış insanların gözünde direk karşıt görüşlü damgası yiyorsunuz.
Bu görüşünüze sonuna kadar katılıyorum. Bunu göze alarak yazdım yazdıklarımı. Ayrıca yöneticilerin bu konuya karışması çok saçma. Tamam Sosyal sizin ama siyasetin yasak olduğu bir yerde sırf sizin olduğu için siyaset yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Siz kuralları çiğnerseniz üyeler neden çiğnemesin?
Nasıl ama havalı değil mi?
Ne demek istediğinizi anlamadım burada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı