ESET JS/CoinMinner.D Algılandı

warhero1918

Kilopat
Daha fazla  
Google Chrome tarayıcıdan bir sözlük sitesine girdiğimde ESET İnternet Security 11 JS/CoinMinner.D algılandı uyarısında bulundu ve erişimini engelledi. Asıl sorunum JS/CoinMinner.D nedir onu merak ediyorum. Bilgisayarımda korsan crack filan yok kullandığım her şey orjinal. Meltdown güncellemesini filan yaptım. Spectre açığım var bir şey olur mu ?

Dosya Ekleri

• CoinMinner.jpg
    CoinMinner.jpg
    418,2 KB · Görüntüleme: 210
Son düzenleyen: Moderatör:
Girdiğin sitede CoinHive Miner scripti bulunuyormuş. Bu script siz siteye girdiğinizde bilgisayarınızın kaynaklarını sömürerek site sahibine kripto para kazandırır. Engellemesi iyi olmuş. Hangi sözlüğe girdiğinizde böyle bir durumla karşılaştınız?

Girdiğin sitede CoinHive Miner scripti bulunuyormuş. Bu script siz siteye girdiğinizde bilgisayarınızın kaynaklarını sömürerek site sahibine kripto para kazandırır. Engellemesi iyi olmuş. Hangi sözlüğe girdiğinizde böyle bir durumla karşılaştınız?
Ekşi sözlük birde liveuamap.com sitesine girerken oluyor. Anti-Virüs kullanmak şart artık bu devirde olmasaydı şimdi sorun yaşardım.

Ben de Ekşi Sözlük sitesine giriyorum telefonumdan. Kaspersky Mobile ile tarattırdım bir şey çıkmadı. Ayrıca Ekşi Sözlük adresini Virustotal'de tarattım, bir şey çıkmadı. Ya diğer sitede oluyor olabilir ya da yanlış alarmdır.
Screenshot_20180114-163030.png

Bende bahsedilen sözlüğün bazı bağlantılarında tarayıcı eklentim siteye girmemi engelliyor. Bahsedilen sözlük sitesinin bazı bağlantılarında zararlı yazılım var anlaşılan:
Eki Görüntüle 276391

Tarayıcı eklentisi olarak "WOT: Web Of Trust" öneririm. Kaspersky Rescue Dsik 10 ile de tarama yapın derim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı