Eşit ağırlıkta derece yapılırsa hangi bölüm mantıklı?

Dostum ben Polonya'dayım Avrupa'da bile psikolojide iş bulmak için yüksek lisans yapman gerekiyor eğer ailen maddi manevi destek çıkarsa psikoloji okuyabilirsin ama süreç boyunca çok fazla eğitim alman gerekecek eğer bu senin için sorunsa yönetim bilişim sistemleri okumanı tavsiye ederim fakat bu bölümde de her şey var ama hiçbir şeyde uzman olamazsın 9 Eylül YBS'de 1. sınıfı bitirmiş arkadaşımın yorumu bu. Kendisine bu bölümü okuyayım mı diye sorduğumda imkanın varsa Computer science oku demişti. Bu yüzden bir sektöre odaklanmak zorundasın ve B2-C1 İngilizce öğrenmeni tavsiye ederim.
Sadece 4 yıl okula gidip gelirsen korkarım ki bir iş bulamazsın. Allah yolunu açık etsin.

Son düzenleme:
Dostum ben Polonya'dayım Avrupa'da bile psikolojide iş bulmak için yüksek lisans yapman gerekiyor eğer ailen maddi manevi destek çıkarsa psikoloji okuyabilirsin ama süreç boyunca çok fazla eğitim alman gerekecek eğer bu senin için sorunsa yönetim bilişim sistemleri okumanı tavsiye ederim fakat bu bölümde de her şey var ama hiçbir şeyde uzman olamazsın 9 Eylül YBS'de 1. sınıfı bitirmiş arkadaşımın yorumu bu. Kendisine bu bölümü okuyayım mı diye sorduğumda imkanın varsa Computer science oku demişti. Bu yüzden bir sektöre odaklanmak zorundasın ve B2-C1 İngilizce öğrenmeni tavsiye ederim.
Sadece 4 yıl okula gidip gelirsen korkarım ki bir iş bulamazsın. Allah yolunu açık etsin.

İngilizce hazırlık okuyacağım pekiştirmek için. Emin değilim hala duygusal olarak psikoloji istiyorum. Mantıken neyin doğru olduğunu zaman gösterir. Bir yığılma var özellikle yeni nesilde. Bilgisayar biliminde benden yaşça küçük birisi benden daha donanımlı. Haliyle yaşımı da düşünmem gerekirse hangi bölümü tercih etmek gerekiyor bilemiyorum. Mühendislik okuyan arkadaşlarım zor olduğunu söylüyorlar özellikle matematik sevmiyorsan tercih etme diyorlar. Yani üniversitenin beni Türkiye'de bir yere taşıyacağını düşünmüyorum. Yurt dışında bari istediğim zaman yapabileceğim bir meslek olsun diyorum. Kendi kliniğimi açabilecek desteği alırım ailemden eğer psikoloji okursam. Akdeniz Üniversitesindeki bir profesör bana "Ne istediğini bilmiyorsan psikoloji oku" demişti. Şu an tavsiye almaktan ve sınava odaklanmaktan başka yapacak bir şeyim yok. Tercih zamanı da yine araştırıp, tavsiye isteyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı