Eski bilgisayar için 100-200₺ güncelleştirme önerisi

Reige

Hectopat
Bilgisayarım 10.yilinda galiba fakat halen işimi görüyor. Performansı arttırmak için ve biraz da güncelleştirmek için ne yapmamı önerirsiniz? 300₺'yi geçmezse sevinirim. LoL falan oynuyorum oyun olarak. Ekran kartımın fanı çalışmıyor oyundayken sıcaklığı 100 derece üstüne çıkmaya başladı. Onu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.
sdsd.png
zcz.png

Son düzenleme:
Yani hocam anakart'ınız destekliyorsa AMD Athlon işlemci alabilirsiniz. Başka 200 TL ile hiçbir şey yapamazsınız maalesef.

G31 anakartlar genelde C2 Quad işlemci destekler. Aliexpress'ten Q8300 işlemci alırsın en fazla.

Daha RAM,Ekran kartı, yetmez ise PSU değişecek.

200 liraya bu hayalden öteye gitmez. PC'yi sat, üstüne 200 ekleyip PS3 alman daha mantıklı.

Yani hocam anakart'ınız destekliyorsa AMD Athlon işlemci alabilirsiniz. Başka 200 TL ile hiçbir şey yapamazsınız maalesef.
G31 anakartlar genelde C2 Quad işlemci destekler. Aliexpress'ten Q8300 işlemci alırsın en fazla.

Daha RAM,Ekran kartı, yetmez ise PSU değişecek.

200 liraya bu hayalden öteye gitmez. PC'yi sat, üstüne 200 ekleyip PS3 alman daha mantıklı.
ben ekran kartı diye düşünüyordum işlemci mi şuan en sıkıntılısı 500 e kadar önerseniz de olur 2gb ram eklemeyi düşündüm bir de

ben ekran kartı diye düşünüyordum işlemci mi şuan en sıkıntılısı 500 e kadar önerseniz de olur 2gb ram eklemeyi düşündüm bir de
Hocam 10 yıl olmuş. Ram eklenmesi lazım ilk başta. Sonra işlemci değişmesi lazım. 500 TL'ye bunu adam edemezsiniz en fazla 2 yıl daha götürür sonra gümler. Gidin bunu atın satamazsınız zaten bu sistemi , Yanında oyunlu 2.el PS3 alın.

Kardeş yapacağın basit öncelikle işlemciyi 3.70 ghz'e overclockla ki benim önceki dandik işlemci. 3.70 da bile fazla ısınma yapmıyo. Ondan sonrada 2 gb ram artı geri kalan paraya da ikinci el bir ekran kartı aldın mı mis. Sana LOL oynatır sıkıntı etme. İstersen bana kaldığın yeri yaz senin için hemen ekran kartı bakiyim, link atiyim satıcıya da fiyatı düşürsün mü tamamdır. Diğer yandan bu sistemi internet, youtube için kullanıp ps3'te alınabilir.

Kardeş yapacağın basit öncelikle işlemciyi 3.70 ghz'e overclockla ki benim önceki dandik işlemci. 3.70 da bile fazla ısınma yapmıyo. Ondan sonrada 2 gb ram artı geri kalan paraya da ikinci el bir ekran kartı aldın mı mis. Sana LOL oynatır sıkıntı etme. İstersen bana kaldığın yeri yaz senin için hemen ekran kartı bakiyim, link atiyim satıcıya da fiyatı düşürsün mü tamamdır. Diğer yandan bu sistemi internet, youtube için kullanıp ps3'te alınabilir.
3.7'ye overclock etsin de o dandik soğutucuyla cayır cayır yansın sistem.

gittiği kadar gitsin de işimi görüyor zaten sonra da yenisini alırım ram zaten ucuz yanına da işlemci veya ekran kartı alsam rahat rahat lol oynatır diye düşünüyorum şuan bile ekran kartı ısısı normal seviyede olsa idare eder seviyede götürüyo

Ben overlocku en düşüğe çekmeme rağmen ekran kartı ısısı çok, yani fanı çalışmadığı için bunu tartışmayın da. İşlemci mi öncelik verilmesi gereken, ekran kartı mı? Onu konuşalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı