Eski BIOS nasıl UEFI BIOS yapılır?

Laylax

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant yükledim dün, Windows 11 işletim sistemim BIOS'um legacy'miş, BIOS'umu UEFI yapmak istiyorum yardımcı olabilecek var mı? Format atmadan olabiliyorsa daha iyi olur.

Arkadaşlar Valorant yükledim dün, Windows 11 işletim sistemim BIOS'um legacy'miş, BIOS'umu UEFI yapmak istiyorum yardımcı olabilecek var mı? Format atmadan olabiliyorsa daha iyi olur.
Anakart uefı destekliyorsa,anakartta uefı boot özelliği açıkken usb flasha rufusdan windowsun isosunu uefı olarak hazırlayıp format atman lazım.

Eğer BIOS'unuz eski ise bunu değiştiremezsiniz.
Ama UEFI destekli bir anakart legacy olarak ayarlanmışsa bunun ayarını yapabilirsiniz.
Anakartın marka modeli nedir?

Eğer BIOS'unuz eski ise bunu değiştiremezsiniz.
Ama UEFI destekli bir anakart legacy olarak ayarlanmışsa bunun ayarını yapabilirsiniz.
Anakartın marka modeli nedir?
Bunlar yeterli mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-11 002455.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-11 002455.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 25

Windows 11 Legacy'lere yüklenmiyor.

Benim BIOS'um böyle gözüküyor bunun gibi gözükünce legacy mi oluyor ? Legacy oluyorsa nasıl UEFI yapabilirim yardımcı olabilecek var mı çok anlamıyorum bu işlerden.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    5 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı