Eski cep telefonunu GPS olarak kullanmak

damntraincj

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar teknik servis bakım onarım
Arkadaşlar birkaç gün sonra motosiklet alacağım elimde yedek bir Android bir telefon var bu telefona Google hesabım ile giriş yapıp Android cihaz yöneticisinden izleyerek konumu bulmak istiyorum sorunum şu; 2. Bir hat alacağım kaç GB İnternet bu telefon için yeterlidir? Motosikletimi evin yakınına koyacağım için evin WIFI ağını çekeceğini düşünüyorum bu yüzden akşamları fazla İnternet kullanmaz. Kullanacağım cep telefonu: Lenovo k6 note.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google'a "android location" yazarsan en üstte çıkacaktır oradan telefon internete bağlı ve şarjı olduğu sürece görüntüleyebilirsiniz.

Android telefon bu iş için uygun olduğunu sanmıyorum bulan birisi direkt söküp atar. Smsle çalışan kartlar var sadece sim kartı takip motorun bir yerine saklıyorsunuz sms attığınızda size tekrar sms atıyor bulunduğu koordinatı.

Bunun yerine bir hat, bir GPS modülü ve Arduino ile çok daha ucuza mâl edebilirsiniz. Neden böyle fantezilere kalkışıyorsunuz? :D @Persseus 'ın verdiği linke baktım, 1.300 TL'den başlıyor. Biraz fahiş değil mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı