Eski diskte Windows bulunan bilgisayarda nasıl yeni disk takınca Windows kurulup eskisi formatlanır?

umutferay123

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler, yeni PC toplayacagım. Parçalar hazır ve içinde bir tane SSD var. Benim eski PC'mden kalma bir tane HDD var ve içinde Windows var. PC montajı sırasında HDD'yi takacağım ve Windows açılacak. Ama ben baştan Windows kurup SSD'ye atmak istiyorum ve eski HDD'min sıfırlanmasini istiyorum. Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler, yeni PC toplayacagım. Parçalar hazır ve içinde bir tane SSD var. Benim eski PC'mden kalma bir tane HDD var ve içinde Windows var. PC montajı sırasında HDD'yi takacağım ve Windows açılacak. Ama ben baştan Windows kurup SSD'ye atmak istiyorum ve eski HDD'min sıfırlanmasini istiyorum. Yardımcı olursanız müteşekkir olurum.

Diskteki dosyalari aktarma programi vardi adini unuttum bakip yazacağım hemen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardimci olur diye dusunuyorum.

Montajdan sonra bir USB belleğe Rufus ile Windows ISO'su yazdırın, daha sonra USB belleği boot edin ve SSD'nize Windows kurun. Aynı kurulum menüsünden HDD'nizi de biçimlendirirseniz içindeki her şey tamamen silinir, sıfırlanır.
Anladım, ben de böyle düşündüm. O halde hdd yi takip yeni bilgisayarimi açıyorum. Flash bellek ile format atarken disk ekranı geldiğinde nereye tiklayacagim hdd'yi sıfırlamak için? Bir görsel yahut video var mı o ekranı gösteren, hdd yi sıfırlamak için. Yardımınız için teşekkür ederim

Geri
Yukarı