Eski iPhone'dan yenisine veri aktarımı nasıl yapılır?

Ozan87

Kilopat
Merhaba dostlar, yaklaşık 4 senedir iPhone 6 16 GB kullancısıyım ancak artık hafıza sorunu ve şarj sorunu olmaya başladı. Bu neden ile telefonumu değiştimeye karar verdim. Tekrar iPhone alacağım daha model konusunda karar veremedim ancak iPhone 7 32 GB ağırlıklı duruyor şu an. Benim sorum şudur, şu anki telefonumu satacağım için içindeki tüm bilgilerimi (fotoğraf, App, veriler, telefon numaraları vs.) nasıl yeni telefonuma aktarırım ve satarken telefonumu nasıl sıfırlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
iTunes yardımıyla eski telefonunu bilgisayarına yedekle yeni telefonunu alıp bağladığında tekrar iTunes üzerinden o yedeklemeyi kur. Sıfırlamaya gelecek olursak ayarlar-genel-sıfırla bölümünden tüm ayarları sıfırla diyerek işlemini yapabilirsin.

Arkadaşında dediği gibi bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden iPhone 6 telefonunuzu yedekleyin. Ardından yeni iPhone'unuzu bilgisayara bağlayın ve yedeğinizi iPhone'a aktarın.

Sıfırlamaya gelince ise ayarlar kısmından sıfırlayabilirsiniz sizden iCloud şifrenizi ister, şifreyi girip sıfırlayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı