Eski laptop BIOS güncelleştirmesini nasıl yapılır?

5thAvenue

Decipat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat - Maliye
  1. BIOS güncelleştirmesini nasıl yapacağım?
  2. LDPlayer Android emülatör için vt ayarı yapmam lazım BIOS'tan, ama bulamadım.
  3. Vt ayarı yapmazsam emülatör sadece cihazın işlem gücünün %10'unu kullanıyor bu da kötü deneyim yaratıyor yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    26 KB · Görüntüleme: 47
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    51,6 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    13,8 KB · Görüntüleme: 46
Eğer işlemciniz vt desteklemiyorsa yapamazsınız zaten.

Son düzenleme:
Destekliyor.

En güncel BIOS sürümünüz burada.

Vt'yi nasıl açacağınıza bakacağım biraz beklerseniz. BIOS / Advanced sekmesinde yok mu vt ayarı?

Download Packard Bell EN TM98 BIOS 1.23 for OS Independent ben bunu indirip USB'yi attım oradan BIOS da açmaya çalıştım açmadı acaba Rufus ile mi yazdırmam lazım?

Download Packard Bell EN TM98 BIOS 1.23 for OS Independent ben bunu indirip USB'yi attım oradan BIOS da açmaya çalıştım açmadı acaba Rufus ile mi yazdırmam lazım?

Bir de W7 verilerim tehlikeye sokar diye korktum BIOS guncellemesi.

Öyle olmuyor zaten hocam. İndirdiğiniz. ZIP dosyasından dosyaları çıkartıp klasöre girin Windows klasörüne girin. Ardından o küçük .exe dosyasını çalıştırın.

Yani UEFI ile BIOS'a girmeme gerek yok mu?
Bir de W7 verilerimde sıkıntı yaratır mı?
Bir de Windows klasörünün direkt içine mi atacağız?

Yani UEFI ile BIOS'a girmeme gerek yok mu? Bir de W7 verilerimde sıkıntı yaratır mı?

Önemli verilerinizi kopyalamakta fayda var. Bu işlem yapılırken güç kesilirse anakart çöp olabilir. Ona göre yapın yani. Girmenize gerek yok. O exe dosyası Windows içinde güncelleyebiliyor. Deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı