Eski laptopta Linux'a geçilir mi?

BurockC

Centipat
Daha fazla  
4 GB RAM'li, dahili ekran kartlı, 256 SSD'li, ortalama 10 yıllık bir laptop var. Windows 10 stabil çalışmıyor, haliyle eski bir cihaz. Linux'a geçilir mi, geçilirse hangisi uygun olur?

4 GB RAM'li, dahili ekran kartlı, 256 SSD'li, ortalama 10 yıllık bir laptop var. Windows 10 stabil çalışmıyor, haliyle eski bir cihaz. Linux'a geçilir mi, geçilirse hangisi uygun olur?

Linux Lite, Lubuntu, Linux Mint Xfce-Mate dağıtımlarından hangisi hoşuna giderse kur geç. Eğer Linux kurmak istemezsen de temiz Windows 10 kurulumu yapıp AtlasOS Playbook'unu uygula.

Geçilmez, Windows 7 veya Windows 8.1 Embedded Industry Pro kur.

Desteği olan bir işletim sistemi dururken neden desteği kesilmiş ve ölüme terkedilmiş bir işletim sistemine geçmeli?

Son düzenleme:
Linux Lite, Lubuntu, Linux Mint Xfce-Mate dağıtımlarından hangisi hoşuna giderse kur geç.

Desteği olan bir işletim sistemi dururken neden desteği kesilmiş ve ölüme terkedilmiş bir işletim sistemine geçmeli?
Linux artık bana çöp geliyor, Windows 7 ve Windows 8.1 desteği kesilse bile bu sistemde çok iyi çalışır. Konu sahibi Windows 10 1507'de kurabilir.

Linux artık bana çöp geliyor, Windows 7 ve Windows 8.1 desteği kesilse bile bu sistemde çok iyi çalışır. Konu sahibi Windows 10 1507'de kurabilir.

Güvenlik, güncelleme ve büyük ölçüde uygulama desteği kesilmiş bir işletim sisteminin, desteği olan bir işletim sistemine tercih edilmesi için elinizde "bana çöp geliyor" argümanı dışında bir argümanınız yok mu?

Windows 7 ve 8.1'in bu sistemde iyi çalışması onu tercih edilebilir yapmıyor. Bu işletim sistemleri topluluk projeleri olmasa güncel tarayıcıları bile kullanamıyor. Herhangi bir güvenlik güncellemesi almadıkları için de doğal olarak saldırılara daha açıklar.

Windows 7 ve 8.1'in bu sistemde iyi çalışması onu tercih edilebilir yapmıyor. Bu işletim sistemleri topluluk projeleri olmasa güncel tarayıcıları bile kullanamıyor. Herhangi bir güvenlik güncellemesi almadıkları için de doğal olarak saldırılara daha açıklar.

Çoğu Linux dağıtımı birbirinin kopyası, tüm Windows sürümlerinin kendine özel hoş gözüken bir görünümü var. Ayrıca hala Windows 7 kullanıyorum hiç saldırıya uğramadım.

Çoğu Linux dağıtımı birbirinin kopyası,

Linux dağıtımlarının veya projelerinin birbirlerinden faydalanmasının kullanıcıya tam olarak zararı nedir?

Tüm Windows sürümlerinin kendine özel hoş gözüken bir görünümü var...

Hoşluk noktasında bir şey diyemem. Göreceli bir kavramdır amaLinux dağıtımlarının kendine özel bir görünümü olmadığı noktasına katılmıyorum. Hemen hemen her masaüstü ortamının kendine has bir yapısı var ki Ubuntu, Garuda gibi bazı dağıtımların direkt kendine özel düzenlemeleri bile mevcut.
Dropped Image.png

Dropped Image (3).png

Dropped Image (4).png

Dropped Image (5).png

Dropped Image (6).png

Ayrıca hala Windows 7 kullanıyorum hiç saldırıya uğramadım.

Bugün olmaması yarın olmayacağı anlamına gelmez ve önlem almamak veya ihmali devam ettirmek için bir neden olarak sunulamaz.

Geri
Yukarı