Eski Steam hesabımı bilgilere rağmen alamıyorum

Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
∎ASUS ROG STRİX B350-F GAMİNG ANAKART
∎Galax RTX4060 Ti 8GB EX 128Bit GDDR6 RTX 4060Tİ Ekran Kartı
∎CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit Ram
∎RAMPAGE REDSKY 4x120mm RGB Fanlı 700W 80 Plus Bronze OYUNCU KASASI
∎AMD Ryzen™5 5600 Soket AM4 3.5GHz 32MB 65W 7nm İşlemci
∎Samsung 240GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD
∎ASUS ROG STRIX XG249CM 23.8 inç 270Hz 1Ms
∎Cougar stx 80 Plus güç kaynağı - 750 watt
Meslek
TIP ÖĞRENCİSİ
Merhaba iyi günler. Kendi oluşturduğum ilk maili bana ait olan 20 yıldır kullandığım Steam hesabımı geri alamıyorum. Başka PC'den giriş yaptım onaylamama rağmen bu hesap başkası tarafından erişilmiş olabilir uyarısı aldım fakat kısıtı kaldırmak istediğimde benden ilk etkinleştirdiğim oyun CD keyini istiyorlar. Fakat dediğim gibi 20 yıldır kullanıyorum. Hangi hasta insan 20 yıl önceki kodu saklar ki? Benden bunu istiyorlar ne yapmam lazım? Böyle bir hesabı olup böyle bir hata alıp sonradan alabilen oluyor mu yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi günler. Kendi oluşturduğum ilk maili bana ait olan 20 yıldır kullandığım Steam hesabımı geri alamıyorum. Başka PC'den giriş yaptım onaylamama rağmen bu hesap başkası tarafından erişilmiş olabilir uyarısı aldım fakat kısıtı kaldırmak istediğimde benden ilk etkinleştirdiğim oyun CD keyini istiyorlar. Fakat dediğim gibi 20 yıldır kullanıyorum. Hangi hasta insan 20 yıl önceki kodu saklar ki? Benden bunu istiyorlar ne yapmam lazım? Böyle bir hesabı olup böyle bir hata alıp sonradan alabilen oluyor mu yardımcı olur musunuz?
Hesabın sizin olduğunuza emin misiniz ? Ya da ilk sahibi olduğuna emin misiniz diye sorayım :) ?

Hesabın sizin olduğunuza emin misiniz? Ya da ilk sahibi olduğuna emin misiniz diye sorayım :)?

Kendi oluşturduğum hesabın sahibi olduğumu bilmeyecek kadar cahil birine mi benziyorum?

Kendi oluşturduğum hesabın sahibi olduğumu bilmeyecek kadar cahil birine mi benziyorum?
Yalan söylediğini de bilemeyiz. Şahsi algılama.
Forumda birçok kişi buna benzer konu açtı.
2.el hesap alınıyor ve hesap sonra gidiyor. Ardından destek talebinde ilk maili ya da CD key soruluyor. Bunu tabi ki ikinci el hesabı alan kişi bilmiyor ve hesap gidiyor.

Sizde de buna benzer bir durum var. İlk maili ya da CD keyi bilmezseniz alamazsınız. Hesap eğer gerçekten sizin ise bunu da kanıtlamalısınız. Başka yolu yok.

Yalan söylediğini de bilemeyiz. Şahsi algılama.
Forumda birçok kişi buna benzer konu açtı.
2.el hesap alınıyor ve hesap sonra gidiyor. Ardından destek talebinde ilk maili ya da CD key soruluyor. Bunu tabii ki ikinci el hesabı alan kişi bilmiyor ve hesap gidiyor.

Sizde de buna benzer bir durum var. İlk maili ya da CD keyi bilmezseniz alamazsınız. Hesap eğer gerçekten sizin ise bunu da kanıtlamalısınız. Başka yolu yok.

İlk maili bende olduğunu söylemiştim ilk yazıda ve aktif olarak kullanıyorum ama ısrarla benden CD key talep ediyorlar onlara bütün her şeyi kanıtıyla atmama rağmen CD üzerinde olan saçma bir kodu isteyip duruyorlar hesabımda 1500$ yakın item var ve kendimi gerçekten kandırılmış hissediyorum hesabın sahibi olduğumu daha ne kadar kanıtlayabilirim diye buraya yardım için yazıyorum hani yalan söylemenin benim için bir faydası yok aksine zararı var her şeyi açık açık konuşmazsam zaten alınacak yardımın bir önemi de yok yanlış olur Steam'e göre 20 sene önceki bir CD kutusunun kaybolması imkansız bir şey mi çok saçma aklım almıyor gerçekten. Oyunu sırf kafam dağılsın diye oynuyordum resmen haram ettiler oyun oynamayı bana.

Buna benzer bir şey yaşamış olup CD keyi kaybeden ulaşamayan ama hesabı alabilen biri var mı diye yazıyorum bu arada.

İlk maili bende olduğunu söylemiştim ilk yazıda ve aktif olarak kullanıyorum ama ısrarla benden CD key talep ediyorlar onlara bütün her şeyi kanıtıyla atmama rağmen CD üzerinde olan saçma bir kodu isteyip duruyorlar hesabımda 1500$ yakın item var ve kendimi gerçekten kandırılmış hissediyorum hesabın sahibi olduğumu daha ne kadar kanıtlayabilirim diye buraya yardım için yazıyorum hani yalan söylemenin benim için bir faydası yok aksine zararı var her şeyi açık açık konuşmazsam zaten alınacak yardımın bir önemi de yok yanlış olur Steam'e göre 20 sene önceki bir CD kutusunun kaybolması imkansız bir şey mi çok saçma aklım almıyor gerçekten. Oyunu sırf kafam dağılsın diye oynuyordum resmen haram ettiler oyun oynamayı bana.

Buna benzer bir şey yaşamış olup CD keyi kaybeden ulaşamayan ama hesabı alabilen biri var mı diye yazıyorum bu arada.
Maalesef. İstediklerini vermezseniz hesabı geri alamazsınız. Siz ne kadar kanıt sunarsanız sunun o CD keyi isteyecekler. Eğer istemeselerdi ikinci el hesap satışının ve geri alınmasının önüne de geçemezlerdi.
Ve dikkat de edin ki çok fazla destek mesajı yazarsanız bir süre destek mesaj yazmama banı gibi bir şey de yiyebilirsiniz.

Alamayacaksam sürekli rahatsız edip argümanları sunucam kaybedecek bir şeyim yok destek mesaj yazmama yersem ne olacak. En azından envanterimi almayı deneyeceğim bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı