Eski Windows 10 Sürümleri Nereden Bulunur?

Shinrai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Yeni 1903 sürümü bana hataları ile ızdırap yaşattığı için eski sürüme geri dönmek istiyorum. Güvenli eski sürüm ISO dosyalarını nereden bulabilirim?
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eski konulara göz attım.
Windows ve Office ISO indirme aracı tavsiye ediliyor.

Bu sorunu çözdüğüme göre geriye sürüm seçimi kaldı.
1903 - 1809 - 1709 sürümlerinde sorun yaşadım. Bu yüzden 1803 sürümünü düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz? En stabil sürüm hangisidir?
Eski konulara göz attım.
Windows ve Office ISO indirme aracı tavsiye ediliyor.

1903 - 1809 - 1709 sürümlerinde sorun yaşadım. Bu yüzden 1803 sürümünü düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz? En stabil sürüm hangisidir?

Çözüm
1903 şu an kararlı sürüm değil.
1903 şu an teknik olarak kararlı sürüm. Microsoft yayınlasa yayınlasa en fazla 18362.1 sürümünü değil de güncellenmiş bir sürümü (Atıyorum 18362.86 yapım numaralı) yayınlar belki. Ama sonuçta 18362.x yapım numaralı, yani 1903 sürümü Windows 10 yayınlanacak. Endişe etmeye veya beklemeye gerek yok 🙂 Söylendiği gibi, sorun yaşarsanız ve çözülemezse 1809, 1803 gibi eski sürümlere dönebilirsiniz.

1809 ve 1903 ile ilgili yaşadığın sorun nedir? Eğer sürücü hatası ile düzeltme şansımız olabilir belki.

Akıl almak için açtığım konuya cevap gelene kadar sorunu çözmüş oluyorum. Saydığım ve önerdiğiniz sürümler yüzünden çok canım sıkıldı.
Bir önceki sürümü kullanırken sorun yaşıyordum. Sorunlar çözülür umudu ile 1903'a yükselttim. Daha çok sorun yaşamaya başladım.

Sürücü ile alakası yok. Sistemin kendi ayarları bile sorun çıkartıyor. Sorunlar saymakla bitmez. Ben saatlerdir uğraşıyorum. Son çare farklı sürüme geçeceğim.

1903 ve 1809 sürümünü tavsiye etmiyorum. 1803 sürümünü kullandığım süreçte sorun yaşamamıştım. O yüzden onu deneyeceğim.

Sürücü ile alakası yok. Sistemin kendi ayarları bile sorun çıkartıyor. Sorunlar saymakla bitmez. Ben saatlerdir uğraşıyorum. Son çare farklı sürüme geçeceğim.
Çıkarttığı hataları da bir saysanız doğru dürüst, neyin olup bittiğini anlasak da yardımcı olsak? Nasıl olur? Ek olarak Next Ahead Insider olmama rağmen uzun zamandır Explorer.exe'nin bazı dağıtımlarda çok geç başlaması ve Hyper-V sanallaştırma modülünün "vmmem" hizmetinin yeniden başlatma sonrası ilk açılışta aşırı bellek tüketimi yapması dışında ciddi bir bug ile karşılaşmadım neredeyse 10 yıllık laptop kullanmama rağmen.

Geri
Yukarı