Eski zamanlardaki gibi mutlu musunuz?

emirhannk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Mersin
Evet, arkadaşlar, bunu sadece ben mi yaşıyorum merak ediyorum. Sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum. Şu an mutsuz değilsem de hayatımdan memnunum, ama eskisi gibi, 2013-2014 zamanlarındaki gibi hiçbir şey eskisi gibi zevk vermiyor. Bunun sizde de olup olmadığını merak ediyorum. Maddi olarak o zamanlardan daha iyi durumdayız şu an, ama ona rağmen o zamanların tadı bir başka. Şükür manevi olarak da iyiyiz, ama o zamanlar bir özleniyor. Siz de benim gibi hissedeniniz var mı?

Bunun birçok nedeni var senin beklentilerin ya da insanların ün,şöhret,para gibi şeyler için sahte bir hayat ve düzen kurmaya çalışması. Ya da çoğu kişinin maddi durumlar yüzünden eve geldiğinde ilk yaptığı şey kafasını yastığa koymak ve aile üyeleriyle ve arkadaşlarıyla vakit geçirememesi.Genel olarak hepimiz bu durumları yaşıyoruz.Ben kendimden örnek vereyim küçükken arkadaşlarımla çok vakit geçirebiliyordum ama artık herkesin işi gücü var aynı zamanda da kimse bir etkinlik yapmak istemiyor mecali kalmamış milletin ruhu sökülmüş ruhumuz ölmüş ölmüş kısaca. Yarın ne olacak acaba korkusuyla bu günü bu anı yaşayamıyoruz bu da bizi mutsuz yapıyor her şey çok sahte geliyor fikirler düşünceler hep aynı şeyler hep aynı döngü nasıl kırılacak bilmiyorum.

@emirhannk Tam olarak aynısı, tam 2013 2014'ü özlüyorum. Aslında her türlü önceki yıllar daha iyi geliyor ama. Bir de ortamdan ortama değişiyor aslında yıllar. Mesela Technopat için bile o yıllardaki sistem toplama videoları çok güzel geliyordu. Şimdi öyle olmuyor.

Bir de ortamdan ortama değişiyor aslında yıllar.

Evet, eskisi kadar sosyalde değilim. Bu benim suçum olduğunu pek sanmıyorum. Bizim nesil çok değişik herkes birbirine benzemeye başlıyor saç, tarz, kişilik çok karakteri bozuk insan var. Eskidende vardı bozuk insanlarda bu kadar değildi.

Ekonomi kötü tüm ülkeye vuruyor. Baksak hepimiz iyiyiz yaşayıp gidiyoruz ama geniş bir açıdan bakınca fakirliği sonuna kadar yaşıyoruz.

Sadece para olarak bakmayın genel olarak ülkeye bakın herkes aynı şekilde.

Coğrafya kaderdir. Başka bir ülkede rahat bir hayat yaşıyor olsak Instagram Reels'lerine bakıp duygulanmak dışında belki de umurumuzda bile olmayacaktı. Mutlu değilim. Uzun bir süre olabileceğimi de sanmıyorum.

Kasım 2022-Şubat 2023 dönemi, hayatımın prime dönemleriydi, dünya kupası vardı devamlı maç izlerdim Türkiye'nin ve Dünyanın gündeminden düşmüyordu, Fifa 23 te oyuncu kariyeri açmıştım Real madrid efsanesi olmuştum çok eğlenceliydi, İngiltere'de yaşayan dayım 1-2 aylığına Türkiye'ye gelmişti ailesini görmek için, hafta içi günleri bile devamlı dışarı da vakit geçirirdik, ilk defa yüz yüze sevgilim olmuştu, gerçekten güzeldi ya sonra deprem oldu (deprem bölgesindeyim) çok etkilenmedim yakın çevremden kimse ölmedi biraz şanslıydım ama yine de biraz üzgünüm çok fazla insan öldü ve tekrar olacak korkusu vardı, 1 ay tatil oldu ve Mart 2023 gibi okullar açıldı zorbalıklara uğradım ve 3 aylık prime dönem bitti.
Aslında o zamanlar farkında bile değildim bu kadar mutlu olduğumu, belki de şu an daha mutlu günler geçiriyorum farkına sonra varacağım belki .d

Evet, arkadaşlar, bunu sadece ben mi yaşıyorum merak ediyorum. Sizin de düşüncelerinizi merak ediyorum. Şu an mutsuz değilsem de hayatımdan memnunum, ama eskisi gibi, 2013-2014 zamanlarındaki gibi hiçbir şey eskisi gibi zevk vermiyor. Bunun sizde de olup olmadığını merak ediyorum. Maddi olarak o zamanlardan daha iyi durumdayız şu an, ama ona rağmen o zamanların tadı bir başka. Şükür manevi olarak da iyiyiz, ama o zamanlar bir özleniyor. Siz de benim gibi hissedeniniz var mı?

O zamanlar sokakta top peşindeyken ne kadar mutluydum şu an hiç mutlu değilim zaman geçtikçe sorumluluklar artıyor dertler geçim sıkınıtları insanı üzüyor. O zamanlar 10 yaşında falandım markete gidip cips kola alıp parti yapardık, kolasına maç yapardık şimdi ne o arkadaşlıklar ne de o zamanki maddi güç elimde var özlüyorum. Vallahi çok özlüyorum... Sokakta izliyorum yeni nesil çocukları, bir sigara yakıp onları seyrediyorum abi topu atar mısın diyorlar...

Yeni konular

Geri
Yukarı