Ethernet'le bir indirmeye başlaması çok zaman alıyor devamında hızlanıyor

Ashmedai12

Yoctopat
Daha fazla  
Ethernet'le bir indirmeye falan başlarken başlaması çok uzun sürüyor. Sonra normal kendi hızında devam ediyor tek indirme yaparken de değil mesela. YouTube'da bir video falan açacağım, videonun başlaması çok uzun sürüyor. Sonra video başlıyor. Çözümü var mı? Ethernet sürücüsü olarak Broadcom Netxtreme Gigabit Ethernet kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet'le bir indirmeye falan başlarken başlaması çok uzun sürüyor. Sonra normal kendi hızında devam ediyor tek indirme yaparken de değil mesela. YouTube'da bir video falan açacağım, videonun başlaması çok uzun sürüyor. Sonra video başlıyor. Çözümü var mı? Ethernet sürücüsü olarak Broadcom Netxtreme Gigabit Ethernet kullanıyorum.

Kullandığınız hizmet ADSL-VDSL hizmetiyse santrale uzaklık ve paket ulaşım süreleri etki edebilir. Hat değerlerine bakmak lazım. Ayrıca sisteminiz çok eskiyse HDD swap, GPU/CPU yük binmesi, İşlemci kuyruk sıralaması yavaşlığı gibi sorunlarda olabilir.

İnternet hızınız düşük olsaydı hep aynı hızda yüklenirdi.
Sonradan hızının bariz şekilde artması tahmin ediyorum harddiskinizden kaynaklanıyor ve yine tahmin ediyorum diskiniz SSD değil...
Eğer diskiniz SSD değilse hiç uğraşmayın SSD disk alın çok rahat edeceksiniz.

Kullandığınız hizmet ADSL-VDSL hizmetiyse santrale uzaklık ve paket ulaşım süreleri etki edebilir. Hat değerlerine bakmak lazım. Ayrıca sisteminiz çok eskiyse HDD swap, GPU/CPU yük binmesi, İşlemci kuyruk sıralaması yavaşlığı gibi sorunlarda olabilir.
vdsl kullanıyorum sistemim çok eski değil ortalama bi sistem ssd kullanıyorum bu işlemleri yaparken o kadar fazla yük bindiğini görmüyorum cpu kısmında işlemlerde 180 tane işlem var diyor bu sayı normal mi bilmiyorum ve aynı işlemleri wifi ile yaptığımda bu sorunlarla karşılaşmıyorum

Son düzenleme:
Yaptım hiçbir sonuç çıkmadı, işlemlerde Ethernet'e öncelik gibi bir şey yapılabilir mi ya da Ethernet sorunu sürücüyle alakalı olabilir mi?

Hazır sistemlerin sürücüleri yüklü olacağı için sürücüde problem olacağını sanmıyorum.
Sürücüde problem olabilir tabii ama olsa bunu bilirdiniz herhalde hiçbir driver veya program yüklü değil mi?

Hazır sistemlerin sürücüleri yüklü olacağı için sürücüde problem olacağını sanmıyorum.
Sürücüde problem olabilir tabii ama olsa bunu bilirdiniz herhalde hiçbir driver veya program yüklü değil mi?
Broadcom netxtreme gigabit ethernet var 5 6 ayda bir driverlara güncelleme geldi mi diye kontrol ediyorum

Broadcom netxtreme gigabit Ethernet var 5 6 ayda bir driverlara güncelleme geldi mi diye kontrol ediyorum.

Sistemi geri yükleme yapmayı deneyin.

Ethernet'le bir indirmeye falan başlarken başlaması çok uzun sürüyor. Sonra normal kendi hızında devam ediyor tek indirme yaparken de değil mesela. YouTube'da bir video falan açacağım, videonun başlaması çok uzun sürüyor. Sonra video başlıyor. Çözümü var mı? Ethernet sürücüsü olarak Broadcom netxtreme gigabit Ethernet kullanıyorum.

Merhaba hocam yok mu bir gelişme. Çözemedik mi sorunu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı