Ev elektriğim fazla geliyor

2 kat mağazada alt depo üst showroom olarak kullanıyoruz 26 gün x 8 saat alt üst tüm ışıklar yanıyor en son 1400TL fatura ödedik, sizinki biraz saçmalıkmış. Bence elektrik kaçağı mevcut ya da sayım hatası var.

Biri senin elektriği sömürüyor dostum yazın birde klima filan çalıştırıyor senin elektrikten.

Bilgisayarlarla alakalı olsa yaz-kış 3 bin gelirdi.

Arkadaşlar cümleten selamünaleyküm öncelikle 30 yıllık bir binanın en son katında oturuyorum 3+1 ve yıllardır yüksek faturalar ödüyorum. Ck Akdeniz firmasını aradım geldiler baktılar normal dediler. İçime sinmedi normal elektrikçiye baktırdım oda normal dedi ama bana göre aşırı fazla geliyor yaz aylarında 2700 - 3000 TL - kış ayında 900 - 1000 TL arası evimdeki her ürün ekonomik ürünlere çevirdim ampulüne kadar LED ama ne hikmetse komsuların faturası ile karşılaştırdığım zaman 4 5 misli paralar ödüyorum örnek bu ay apartmandaki komsularımın ve benim faturam 1. komşu 95 TL - 2. komşu 215 TL - ve bana gelen 905 TL'lik fatura :( evimde beyaz eşyalar hariç 2 tane PC acık 7/24 onun haricinde başka bir şey yok. İnsan komşularından şüpheleniyor acaba kaçak elektrik mi çekiyorlar diye yapabileceğim veya yaptırabileceğim bir şey varsa yazabilir misiniz?
Çatı katındaysan, elektrik sayacın girişteyse, aşağıdan eve gelen kablolar kontrol edilmediyse ettir, bir yerlerde başka bir yere giden kablolama var mı, yok sayaç evindeyse, cam kapı bacıdan çatıya bir kablolama var mı bak. Evdeki her şeyin fişini çek, sayacı izle, hareket varsa tekrar kontrol, kaçak veya çekilmiş hat olması gerek, havaya gitmez o.

2 PC 7/24 çalışsa 1000 TL gelsin %100'de çalıştığını varsayalım abartalım, sadece buzdolabı, çamaşır makinesi, klima v.b toplamda 250-300 anca gelmesi gerekmekte, 1400 bile bence fazla.

Bir de senden önce orada oturan birisi var mıydı - kira ise ev sahibi ile konuşmadan önce sayaç kontrollerini yaptır, sonra ev sahibi ile konuş, güvenli olsun fikirler.

Dostum o evde %100 kaçak elektrik var imkansız 3000TL bir eve fatura gelmesi mining yapmıyorsan.

Ben 14kW makine çalıştırıyorum bana anca 4000 TL geliyor bir araştır.
Evde 14kW ne çalışıyor hocam :)
Arkadaşlar cümleten selamünaleyküm öncelikle 30 yıllık bir binanın en son katında oturuyorum 3+1 ve yıllardır yüksek faturalar ödüyorum. Ck Akdeniz firmasını aradım geldiler baktılar normal dediler. İçime sinmedi normal elektrikçiye baktırdım oda normal dedi ama bana göre aşırı fazla geliyor yaz aylarında 2700 - 3000 TL - kış ayında 900 - 1000 TL arası evimdeki her ürün ekonomik ürünlere çevirdim ampulüne kadar LED ama ne hikmetse komsuların faturası ile karşılaştırdığım zaman 4 5 misli paralar ödüyorum örnek bu ay apartmandaki komsularımın ve benim faturam 1. komşu 95 TL - 2. komşu 215 TL - ve bana gelen 905 TL'lik fatura :( evimde beyaz eşyalar hariç 2 tane PC acık 7/24 onun haricinde başka bir şey yok. İnsan komşularından şüpheleniyor acaba kaçak elektrik mi çekiyorlar diye yapabileceğim veya yaptırabileceğim bir şey varsa yazabilir misiniz?
Fırın, fön makinesi vb ısı yapan makineler de çok elektrik yakar.

24 saat Klima çalışıyorsa gelir. Çamaşır, Bulaşık, Ütü gibi işlemleri gece yap. Sıcak su için Güneş enerjisi kullan. Klimayı da sade gece çalıştır.
,
Belki Coin de kazıyorsundur. Bundan haberin olmasa bile. Bilgisayarlar 24 saat açık olduğuna göre biri bir şeyler yüklemiştir sana. Veya Crackli oyunların yada Mod veya hillerin varsa sana Coin kazdırıyor olabilirler.

Kesinlikle aşırı fazla gibi geliyor. İnanılmaz zor bu kullanıma böyle bir fatura gelmesi. Klima, ısıtıcı vs. tüketimi yüksek başka bir şey kullanıyor olabilir misiniz? Ck Akdeniz'i iş çözülene kadar biraz daha rahatsız ediniz.

Doğal gaz var reis ama o kadar çekeceğini sanmıyorum. 30 günün 15 günü 5 10 dk fön makinesi çalışıyor ck Akdeniz'i çağırdım hiçbir şey yok dediler. Ben garanti olsun diye kendim elektrikci çağırdım oda bir şey yok dedi. Bizim binada 1 2 kişi kaçak kullanıyor gibime geldi çünkü ona 215 TL gelmiş alt komşumla günlük yapılacak çamasır bulasık süpürge filan hatta acaba süpürgeden filan mı diye gittim robot süpürge aldım yani yine de yok çözemedik problemi.

Dostum o evde %100 kaçak elektrik var imkansız 3000TL bir eve fatura gelmesi mining yapmıyorsan.

Ben 14kW makine çalıştırıyorum bana anca 4000 TL geliyor bir araştır.

Yok be reis 1050 ile ne Mining'i :D

İmkansız hocam 2 PC 7 24 açık kalsın o fatura yine gelmez gelemez yani. Bırak 2 PC'yi 5 PC açık bile kalsa gelmez o fatura :)

Bilgisayarda 7/24 oyun açık Silkroad Online oynayanlar anlar halimi :) hatta son zamanlarda diğer PC'yi kapattım fazla geliyor diye.

Biri senin elektriği sömürüyor dostum yazın bir de klima filan çalıştırıyor senin elektrikten.

Bilgisayarlarla alakalı olsa yaz-kış 3 bin gelirdi.

Vallahi olabilir reis bende artık öyle düşünmeye başladım 4 kişilik bir aileyiz zaten annem toplasan 4 5 saat televizyon izliyor makine bulaşık çamaşır filan derken gün bitiyor zaten Birader'in zaten kendi laptopu var oda 4 - 5 saat oynuyor ama 30 günün 10 günü filan - tıraş makinesi var şarj ettiği 4 telefon desek ona da - peder zaten 7/24 PC'de adam odadan dışarı çıkmıyor ofis PC'si zaten laptopla aynı desek yeridir. Bana gelirsek Bende'de 7/24 PC açık 5+1 ses sistemi var 7/24 fişte takılı onun haricinde bir şey yok zaten geriye kalan modem kalıyor Lamba'dan desek LED zaten pederin nereden baksan akşam 6 da bir açıyor gece 2 3 arası yanıyor - Salon'da aynı şekilde 4 5 saat yanıyor - hadi mutfakta 4 - 5 saat yansa yine de bir gariplik var bu kadar yakmaması lazım. :(

Biraz önce Annem'e danıştım bu konuyu laf lafı actı dedi ki zaten biz suyuda cok ödüyoruz 400 TL geliyor millete 150 200 geliyor dedi :) vallahi artık ne diceğimi şaşırdım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı