C# Ev telefonunu arayan kişinin numarası Labela nasıl yazdırılır?

xopeSs

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Mesela kendi ev telefonumuzu aradığımız zaman, arayan kişinin telefon numarasını otomatik olarak Label'a yazdıracak kodları arıyorum. Fakat internette bulamadım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Mesela kendi ev telefonumuzu aradığımız zaman, arayan kişinin telefon numarasını otomatik olarak Label'a yazdıracak kodları arıyorum. Fakat internette bulamadım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Şöyle bir şey buldum;
Arayan kimliğini telefon hattından almak için, arayan kimliğini destekleyen bir modem ve arayan kimliği bilgilerini sağlayan bir telefon hattı kullanmanız gerekir. Ayrıca modemle iletişim kurmak ve arayan kimliği algılamayı etkinleştirmek üzere komutlar göndermek için TAPI kütüphanesini veya C#'taki SerialPort sınıfını kullanmanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağına dair bazı örnekleri bu bağlantılarda bulabilirsiniz:

How to detect caller id from phone line
How to get caller id in c
Callerid detection doesnt work with some phones

C#:
using System.IO.Ports;

SerialPort serialPort = new SerialPort("COM1"); // change COM1 to your modem port
serialPort.Open();
serialPort.WriteLine("AT#CID=1" + System.Environment.NewLine); // enable caller ID
serialPort.DataReceived += (sender, e) =>
{
 string data = serialPort.ReadExisting(); // read data from serial port
 if (data.Contains("NMBR=")) // check if data contains caller ID number
 {
 string number = data.Substring(data.IndexOf("NMBR=") + 5); // extract number
 label.Text = number; // print number to label
 }
};

Son düzenleme:
Şöyle bir şey buldum;
Arayan kimliğini telefon hattından almak için, arayan kimliğini destekleyen bir modem ve arayan kimliği bilgilerini sağlayan bir telefon hattı kullanmanız gerekir. Ayrıca modemle iletişim kurmak ve arayan kimliği algılamayı etkinleştirmek üzere komutlar göndermek için TAPI kütüphanesini veya C#'taki SerialPort sınıfını kullanmanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağına dair bazı örnekleri bu bağlantılarda bulabilirsiniz:

How to detect caller id from phone line
How to get caller id in c
Callerid detection doesnt work with some phones

C#:
using System.IO.Ports;

SerialPort serialPort = new SerialPort("COM1"); // change COM1 to your modem port
serialPort.Open();
serialPort.WriteLine("AT#CID=1" + System.Environment.NewLine); // enable caller ID
serialPort.DataReceived += (sender, e) =>
{
 string data = serialPort.ReadExisting(); // read data from serial port
 if (data.Contains("NMBR=")) // check if data contains caller ID number
 {
 string number = data.Substring(data.IndexOf("NMBR=") + 5); // extract number
 label.Text = number; // print number to label
 }
};

Bu TAPI'yi nasıl kullanabiliriz? Bir türlü bulamadım bulduysamda ben yapamadım :D

Geri
Yukarı