Evde öğrenmeyle photoshopta profesyonel olunur mu ?

Photoshop'ta pro olmak biraz değişir. Yani makyaj , manipule etmek vb. olarak kategorilere ayrılıyor. Ayrıca hiç bir kursa gitmenede gerek yok benim görüşüm.Şuan çoğu insana göre pro seviyesindeyim photoshopta. Sadece 8dk'lık speedart'ı birkere izledim be yetti :D(makyaj da hiç tecrübem yok. Manipule biraz pro alanım wallpaper filan yapmak.yani boşuna kitap okuma okursan ne olur daha iyi olursun bir sorunla karşılaştığında nasıl çözeciğini öğrenirsin ama çok zaman kaybı ama okuyabiliyorsan öneririm :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu iş gönül işidir, yılmadan çalışacaksanız, araştırmayı seviyorsanız azimli iseniz önünüz de kimse duramaz. Zamanın da bilgisayar kursuna gittim, 2. gün ayrıldım :)
Size lazım olan tek şey PS´nin menülerini iyi öğrenmek, neyi nerede kullanacağınızı bilmek. İkinci aşama da ise bir kaç basit efekt ile başlayıp çalışmalarınızı geliştirmek. Kısa ve öz anlatımlı kitaplar almanız sizin için yararlı olur, uzun ve çok sayfalı kitaplar, detaylarda boğulmanıza ve soğumanıza neden olabilir.

Sık sık yapmam ama en son bulabildiğim çalışma bu amatörce bir çalışma benimki.

Batman: Arkham Knight, Trailer! | Sayfa 3

Resmin orijinali.
crouch604056845.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı