Evde vücut geliştirmek

goodtofell

Kilopat
Arkadaşlar ben yaklaşık 3-4 haftadır evde gögüs,omuz ve kol kasları çalışıyorum. Fakat dikkat ettim ki kol kaslarım dışa değil'de içeri doğru çıkıyor. Sizce nasıl düzeltebilirim? Özel bir hareketi var mı ? Buyurun fotoğraflar :

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yanlış çalışıyorsun. Halterleri nasıl kaldırıyorsun ? Düzgün kaldırman lazım. Halter kaldırırken bedenin değil kollarının düz bir biçimde çalışması gerek, dikkat et.

Kardeşim dambıllarla çalışıyorum 5x2 olarak. 4 set'ten 12 tekrar yapıyorum. Triceps'de çalışıyorum.

Bu videodaki hareketleri uyguluyorum :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle daha bilindik kanalların videolarını baz almanızı tavsiye ediyorum. İzlediğiniz videodaki beyefendi çok da doğru hareketler göstermiyor. Kenzo Karagöz, AĞIR SAĞLAM, Hakan Fitness gibi kanalların evde vücut geliştirme videolarını izleyebilirsiniz. Asıl soruya gelince onu düzeltmek için bir hareket olup olmadığını bilmiyorum ama bir doktora görünmen gerekiyor bence de. Çok normal değil o kol. Ayrıca bence 5 kg az, yaşın yüksek gibi 20 civarı bi yaştasın herhalde. Ben 15 yaşında 6 kilo ile çalışıyorum. Sonuç olarak bir doktora görünmende fayda var. Doktordan sonrada daha doğru hareketlerle yeniden başla bence.

Kardeşim yaşım 17. Sanıyorum ki Triceps'ten dolayı oluyor gibime geldi. Bakıyorum triceps'i olanları çoğu kası içeri doğru geçiyor. Çünkü triceps alıyor kolun arkadan yarısını haliyle bicepsler içe gidiyor. Neyse kardeşim bildiğin güzel biceps hareketleri var mı dambıl için ? Çünkü bugün çalışma günüm. Artık yeni hareketler yapmak istiyorum.

Şuan bu video ile çalışıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

11650455_696374363807867_271440810_n.jpg

Toplasan 4 saat çalıştım. Ama ben zaten başlamadan önce biraz kaslıydım.
Ayrıca videodaki programda güzel, baz alabilirsin bence.

Dosya Ekleri

• 11651210_696374330474537_1528731001_n.jpg
    11651210_696374330474537_1528731001_n.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 364
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı