Evdeki 2. internetin benim kullandığım interneti etkilemesi

ddia

Decapat
Daha fazla  
Evimizde ayrı olarak TurkNet ve Türk Telekom olarak 2 internet bağlı. TurkNet'i ben kullanıyorum, diğerini ailem salonda TV için vs. kullanıyor. Geçen ay ailemin kullandığı internetin faturası ödenmediğinde benim kullandığım TurkNet bağlantının da kopmaya başladığını fark ettim. Bugün yine aynı internet ödenmediği için ikisi de komple koptu. Bu konuda ne yapabiliriz? Daha öncesine kadar hiç yaşamadığımız bir problemdi, pek anlam veremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evimizde ayrı olarak TurkNet ve Türk Telekom olarak 2 internet bağlı. TurkNet'i ben kullanıyorum, diğerini ailem salonda TV için vs. kullanıyor. Geçen ay ailemin kullandığı internetin faturası ödenmediğinde benim kullandığım TurkNet bağlantının da kopmaya başladığını fark ettim. Bugün yine aynı internet ödenmediği için ikisi de komple koptu. Bu konuda ne yapabiliriz? Daha öncesine kadar hiç yaşamadığımız bir problemdi, pek anlam veremiyorum.
İkisi birbirinden bağımsız değil mi? Nasıl böyle bir şey olabiliyor?

İkisi birbirinden bağımsız değil mi? Nasıl böyle bir şey olabiliyor?
Yani biri Türk Telekom 16 Mbps, diğeri TurkNet 100. Ben de pek anlamadım. Geçen ay bir gün internetim (TürkNet) koptuğunda diğer modemi (Türk Telekom) kapattığımda geri geliyordu. Sonra o da kendiliğinden düzeldi. Saçma sapan işler.

Belli ki bakır alt yapıdan internet kullanıyorsunuz. 16 Mbps olanı T.Telekom (belki de ADSL ama VDSL de olabiliyor...), Turk.Net olanı da T.Telekom alt yapısından çalışan VDSL. Her iki hattın da ayrı ayrı modemleri var ve bunlara binadaki ankastreden ayrı ayrı 2 telefon kablosu (xDSL kablosu) gelmekte. Bu ADSL/VDSL (=xDSL) altyapıda her bir modem için santral tarafında ayrı ayrı portlar vardır; tek port üzerinden iki ayrı xDSL bağlantısı teknik olarak olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı