Excalibur G770 batarya şişmesi

XELLIMINATE

Centipat
3 senelik bilgisayarımın bataryası şiştiği için bataryayı serviste değiştirmek istedim fakat aşırı pahalıya kaçıyor. Acaba G770 laptopu bataryasız fişe takılı şekilde kullanabilir miyim?

Ve herhangi bir risk teşkil ederim garantisi bitti zaten. Bir de batarya patlar diye korkuyorum. Bataryayı sökmek istiyorum o yüzden.

Bataryayı çıkarıp fişte çalıştırmayı dene.
Çalışırsa (ki çalışması lazım) hiçbir sorun olmaz.
Benim şu an kullandığım bilgisayarın bataryası yok fişe takılı şekilde kullanıyorum.

3 senelik bilgisayarımın bataryası şiştiği için bataryayı serviste değiştirmek istedim fakat aşırı pahalıya kaçıyor. Acaba G770 laptopu bataryasız fişe takılı şekilde kullanabilir miyim?

Ve herhangi bir risk teşkil ederim garantisi bitti zaten. Bir de batarya patlar diye korkuyorum. Bataryayı sökmek istiyorum o yüzden.

Adaptörle güç aldığı için hiçbir sorun teşkil etmez. Ani voltaj kayıplarını adaptörde ki kondansatörler tölere eder.

Çıkardım şimdi şişmiş bildiğin

Dosya Ekleri

• IMG_20220804_174209.jpg
    IMG_20220804_174209.jpg
    167,8 KB · Görüntüleme: 159
  • IMG_20220804_174233.jpg
    IMG_20220804_174233.jpg
    232,4 KB · Görüntüleme: 99
@Silinen üye Casper'la alakası yok hocam. Bendeki Ideapad 510'un da bataryası şişti hatta kasayı eğdi. Mecbur çıkarmak zorunda kaldım.

@XELLIMINATE hiçbir sıkıntı olmaz hocam sadece birkaç dezavantajı olur. Elektrik gittiğinde sistem direkt kapanır haliyle, bir de BIOS update geldiği zaman yapamayabilirsiniz. Bazı markalarda bataryanın %40-50 üzerinde olmasını ister. Batarya olmayınca da bu güncellemeleri yapamazsınız.

Başka bir şey yapmama gerek yok değil mi kapatıp deneyebilirsin direk

@Silinen üye Casper'la alakası yok hocam. Bendeki Ideapad 510'un da bataryası şişti hatta kasayı eğdi. Mecbur çıkarmak zorunda kaldım.

@XELLIMINATE hiçbir sıkıntı olmaz hocam sadece birkaç dezavantajı olur. Elektrik gittiğinde sistem direkt kapanır haliyle, bir de BIOS update geldiği zaman yapamayabilirsiniz. Bazı markalarda bataryanın %40-50 üzerinde olmasını ister. Batarya olmayınca da bu güncellemeleri yapamazsınız.
Tek sıkıntımız elektriğin gitmesi olsun düzgün çalışsında

Bir şey diyeceğim bilgisayarda bir rahatlama oldu resmen.

Batarya ayarlarında güç tasarrufu modunda çalıştığı içindir belki de.
Windows 10'da nereden yapılıyor bilmediğim için o ayarı sana söyleyemeyeceğim ancak nereden yapıldığını bulursan o ayarı Performans'a çek.

Ben Windows 7 kullanıyorum bende güç seçeneklerinden ayarlanıyor.

Geri
Yukarı