Excalibur'a undervolt nasıl yapılır?

AsilTÜRK

Decipat
Sıcaklıklar çok önemli değil Excalibur kullanıyorum cayır cayır fan açıyor, önemli olan Cinebench 2024 değerleri bir de UV yapmak istiyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-01 150658.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-01 150658.png
    125,1 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
FIVR kısmının ve ThrottleStop'un ana kısmının fotoğrafını atın bakalım hocam ama yapılması gerekenleri yaptık yine de bir bakayim.

Hocam onları atayım da şöyle bir şey var PC'yi kapatıp açtığım zaman ayarlar değişiyor her açtığımda yeniden mi girmem gerekiyor bunları?

Dosya Ekleri

• ana.png
    ana.png
    292,5 KB · Görüntüleme: 4
  • fıvr.png
    fıvr.png
    434,8 KB · Görüntüleme: 6
Hocam onları atayım da şöyle bir şey var PC'yi kapatıp açtığım zaman ayarlar değişiyor her açtığımda yeniden mi girmem gerekiyor bunları?
Ayarları kaydetmeyi unutmuşuz 😀 Hocam voltaj değerleri stabilse ayarları kaydetmek için "OK - Save voltages immediately" Kutucuğuna tıklayın apply ardından Ok tuşuna basın ayarlar kaydedilecektir.

1714923040556.png

Ayarları kaydetmeyi unutmuşuz 😀 Hocam voltaj değerleri stabilse ayarları kaydetmek için "OK - Save voltages immediately" Kutucuğuna tıklayın apply ardından Ok tuşuna basın ayarlar kaydedilecektir.

Eki Görüntüle 2187740

Tamamadır hocam kaydettim de başka bir işlem gerekmiyor değil mi? Bir ton ayar yapılacak yer var da ondan dolayı soruyorum. Diğerleri böylece bırakılıyor mu?

Tamamadır hocam kaydettim de başka bir işlem gerekmiyor değil mi? Bir ton ayar yapılacak yer var da ondan dolayı soruyorum. Diğerleri böylece bırakılıyor mu?
Hocam ana ekranda Speed shift EPP seçeneğini 0 yapabilirsiniz performans artacaktır işlemcinin agresifliğini ayarlıyor 0 - 255 arası ayarlayabilirsiniz 0 yaparsanız en iyi performansı alırsınız, 255 ise en iyi güç verimliliği, birde ana ekranda save tuşuna basmayı unutma.

Son düzenleme:
Hocam ana ekranda Speed Shift EPP seçeneğini 0 yapabilirsiniz performans artacaktır işlemcinin agresifliğini ayarlıyor 0 - 255 arası ayarlayabilirsiniz 0 yaparsanız en iyi performansı alırsınız, 255 ise en iyi güç verimliliği, bir de ana ekranda save tuşuna basmayı unutma.

0'a aldım dostum. Bir de az önce ufak bir takılma oldu değerleri biraz düşürdüm şu an gıcırında. Ayarları yapmadan önce 20k olmayan R23 puanı şu an 22K üzeri geliyor. Teşekkür ederim.

@ThrottleStop Hocam selamlar, ayarlar aynı olmasına rağmen puan düşmüş bunun sebebi nedir? Normalde 22K puan veriyordu şu an ise 20k olmuyor bile. 198** civarı dolaşıyor puan. Ama cihazdaki hızı pildeyken bile anlayabiliyorum.

@erengore hocam farklı bir konuda gördüm sormak istiyorum, ThrottleStop üzerinden birkaç değeri değiştirdim (CPU'e CORE-110 ve CPU cache -182). Fakat değerler eski haline geri döndü kullanımda daha hızlı olduğunu hissediyorum ama cinebenchr23 ile test yaptığım zaman eski değerler çıkıyor. 20k olmuyor ama değerleri ilk yükselttiğim zaman 22K'yı geçmişti.
i7 13700HX işlemci, Excalibur G911 kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı