Exe dosyasında Kaspersky trojan algıladı ve sistemi yeniden başlattı

ItzClaw

Zeptopat
Daha fazla  
Bugün 00:50 civarları büyük bir YouTuber'in sunucusunda "oyun yaptık aşağıdaki link ile indirebilirsiniz" mesajını gördüm. Yetkili biri attığı için güvenip oyunu indirdim ve RAR dosyasının içindeki EXE dosyasını açtım. Oyunun yüklenme ekranında oyun çöktü. Tam o anda Kaspersky trojanı algılayıp taramaya başladı ve bilgisayarımı yeniden başlattı.

Genel sohbete bakınca linkin virüs olduğunu ve sunucunun patlatıldığını öğrendim. Sonra interneti kapatıp tüm dosyaları flash belleğime kaydettim ve sildim. Başkalarına sorduğumda çok bir şey olmayacağını söylediler ancak güvenemiyorum, kritik zararlar verebilir mi ona göre formatlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde tekrar bir tam tarama gerçekleştirelim. Kaspersky yine önceliğimiz olsun. Ayrıca EXE dosyası duruyorsa VirusTotal ile taratıp sonucu paylaşabilirsiniz.

Tam tarama yapmayı düşündüm ancak çok uzun süreceğini fark ettim ve iptal ettim. Yinede hızlı tarama yaptım ama bir şey bulamadı. Ayrıca dosyayı sildim ancak linki duruyor.

Ekstra araçlarla da tarama yapın.

Tam tarama yapmayı düşündüm ancak çok uzun süreceğini fark ettim ve iptal ettim. Yinede hızlı tarama yaptım ama bir şey bulamadı. Ayrıca dosyayı sildim ancak linki duruyor.

Kod içerisinde linki paylaşır mısınız? Bir inceleyeyim, ayrıca hızlı taramaya güvenmeyin bu tarz bir durumda, tüm dosyaları taramıyor. Tam tarama sonucunda bir şey bulunamazsa muhtemelen zararlı sistemden arındırılmıştır.

Kod içerisinde linki paylaşır mısınız? Bir inceleyeyim, ayrıca hızlı taramaya güvenmeyin bu tarz bir durumda, tüm dosyaları taramıyor. Tam tarama sonucunda bir şey bulunamazsa muhtemelen zararlı sistemden arındırılmıştır.

Linkin sadece fotoğrafı var. EXE dosyası açıldığı anda virüs çalışmaya başlıyor.

Ekstra araçlarla da tarama yapın.

Sağ olun hocam.

HitmanPro ile 2 kere taradım ancak birkaç cookie dışında başka bir şey bulamadı. Kaspersky ise şimdi başlattım.

Dosya Ekleri

• IMG_20240126_180734.jpg
    IMG_20240126_180734.jpg
    143 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı