F/P DDR4 Anakart, işlemci ve PSU önerisi

Silence59

Decapat
Daha fazla  
Merhaba maddi durumunun sıkıntılı olduğu zamanda bilgisayarım arızalandı, arızasını bulamıyoruz. Bende düşük bütçe ile DDR4 sistem toplama kararı aldı. Elimde ekran kartı, SSD ve HDD depolama mevcut sadece. Anakart, işlemci ve PSU alacağım önerilerinize ihtiyacım var.

Elimde bulunan malzemeler:
256 GB SSD sadece işletim sistemi kurulu.
500 GB HDD oyun kuruyorum.
GT 1030 ekran kartı bulunmakta.

Not: i3 10. nesil veya 11. nesil olabilir, anakart ve PSU'yu da ona uyumlu seçebilirsiniz.

Düşündüğüm sistem
İ3 10100f yada i3 10105f aralarında 100mhz fark varmış hangisi denk gelirse onu alacağım muhtemelen, bu arada parçaları 0 alacağım 2. el değil normalde 2. El toplamayı düşünüyordum ama ailem 2. Ele sıcak bakmıyor açıkçası
Anakart uygun fiyatlı olursa çok iyi olur
Bütçe kısıtlı olduğu için şimdilik 4gb ram takacağım Aralık'ta bir 4 daha eklerim ona 8 yeterli benim için
Psuda 600+80 w yeter diye düşünüyorum

Fiyat aralığı verir misiniz?
Kafamdan bir fiyat maalesefki çıkaramıyorum ürünlerin fiyatına göre ayarlayacagim

Bütçeniz ne kadar?
Bütçe çıkaramıyorum ürünlerin fiyatına göre ayarlayacagim

Son düzenleme:
i3 10100f İşlemci, A320M Anakart ve 500W bir PSU uygun olur gibime geliyor.

Düşündüğüm sistem
İ3 10100f yada i3 10105f aralarında 100mhz fark varmış hangisi denk gelirse onu alacağım muhtemelen, bu arada parçaları 0 alacağım 2. el değil normalde 2. El toplamayı düşünüyordum ama ailem 2. Ele sıcak bakmıyor açıkçası
Anakart uygun fiyatlı olursa çok iyi olur
Bütçe kısıtlı olduğu için şimdilik 4gb ram takacağım Aralık'ta bir 4 daha eklerim ona 8 yeterli benim için
Psuda 600+80 w yeter diye düşünüyorum

Kafamdan bir fiyat maalesefki çıkaramıyorum ürünlerin fiyatına göre ayarlayacagim

Bütçe çıkaramıyorum ürünlerin fiyatına göre ayarlayacagim
600W bu sistem için gereksiz. 500W işinizi görür.

Geri
Yukarı