Çözüldü Facebook 101 Okey Plus kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
101 Okey Plus, evdeki masaüstü bilgisayarımda kasıyor, başka hiçbir site de kasmıyor. Bu problemi seneler önce de yaşamıştım ama bir şekilde çözmüştüm, tekrar aradığımda ise çözüm bulamıyorum. Sistemim fazlasıyla iyi sistemle alakalı değil yani. Google Chrome'da yaşanıyor bu sorun, Opera'da denedim onda ağır değil. İş yerinde kullandığım laptopumda ise akıcı şekilde oynanıyor. Fakat onda da YouTube'ta video durdurup oynatırken, büyütüp küçültürken falan 1-2 saniyelik donmalar oluyor. İki sistemde de Chrome kullanıyorum. Evdeki masaüstü Windows 10, laptop W11. İşletim sistemiyle de alakalı değildir ama gene de yazdım. Laptopa yakın zamnada format atarım YouTube işini düzeltirim gibi ama bu masaüstündeki 101 okey sorunu nasıl çözülür hiç çözüm bulamadım. İnternette flashplayer.dll devre dışı bırak gibi yazılar okudum ama o eskideydi sanırım ve Chrome eklentilerinde göremiyorum zaten. Umarım yardımcı olabilen birileri çıkar. Gerçekten 170 2K ekranda, GoW, RDR 2 gibi oyunlar Ultra ayarlarda 60+ FPS oynayabilirken bu tarz bir oyunu oynayamayınca insanın canı bayağı sıkılıyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome ayarlarında donanım iyileştirme açık mı?
O ayarı hatırlıyor gibiyim ama şuan bulamadım. Siz diyince sanki daha önce de bununla çözmüştüm. Orayı bulursam belki dediğiniz gibi problem çözülecek.

Edit : Sanırım o ayarı buldum ve şuan iş yerinde kullandığım laptop ile o ayarı kapattığımda, bunda da kasılmalar başladı. Tekrar açtığımda ise o kasılma gitti. Sanırım o ayar gerçekten buydu :D Çok teşekkür ederim.
Benim gibi donanım diye arayanlar için bir bilgi olması için ; systeme tıklandığında, ekranda çıkan ayarlardan "Kullanılabilir olduğunda grafik hızlandırmayı kullan" seçeneği olarak görecekler. Çözüm olarak sunulan ayar tam olarak o.

Son düzenleme:
O ayarı hatırlıyor gibiyim ama şuan bulamadım. Siz diyince sanki daha önce de bununla çözmüştüm. Orayı bulursam belki dediğiniz gibi problem çözülecek.

Edit : Sanırım o ayarı buldum ve şuan iş yerinde kullandığım laptop ile o ayarı kapattığımda, bunda da kasılmalar başladı. Tekrar açtığımda ise o kasılma gitti. Sanırım o ayar gerçekten buydu :D Çok teşekkür ederim.
Benim gibi donanım diye arayanlar için bir bilgi olması için ; systeme tıklandığında, ekranda çıkan ayarlardan "Kullanılabilir olduğunda grafik hızlandırmayı kullan" seçeneği olarak görecekler. Çözüm olarak sunulan ayar tam olarak o.
Ben de o ayardan bahsediyordum. İngilizcesi hardware acceleration, yanlış çevirmişim. Bulmana sevindim.

Ben de o ayardan bahsediyordum. İngilizcesi hardware acceleration, yanlış çevirmişim. Bulmana sevindim.
Zaten deyiminiz doğru ama bende ilk başta onu öyle aradım, sonradan öyle olabileceğini farkettim o yüzden daha net yazdım ki benim gibiler aramak zorunda kalmasın diye, zaten sağolun siz çözdünüz benim problemimi.

Yeni konular

Geri
Yukarı