Facebook kapanırsa giriş yapılan oyunlara ne olur?

The Virtuoso

Hectopat
Merhaba,

İlginç ama kritik bir soru soruyorum. Birçoğumuz oynadığımız mobil oyunlara kolayca tek tıkla Facebook hesabımızla kayıt olmuş ya da hesabı bağlayıp oyun dosyalarını orada depoluyoruz kayıp olmasın diye.

Şunu merak ediyorum.

Günün birinde Facebook kapanırsa ya da kapatılmaya karar verilirse bu giriş yapılan oyunlar ne olacak?

Gerçekten çok ilerlediğim Pokemon GO oyununa yıllar önce Facebook ile giriş yapmıştım ve hep öyle oynamak zorunda kaldım. Her oyuna ara verip geri döndüğümde giriş ekranındayken bu soru ve endişeyle baş başa kalıyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

İlginç ama kritik bir soru soruyorum. Birçoğumuz oynadığımız mobil oyunlara kolayca tek tıkla Facebook hesabımızla kayıt olmuş ya da hesabı bağlayıp oyun dosyalarını orada depoluyoruz kayıp olmasın diye.

Şunu merak ediyorum.

Günün birinde Facebook kapanırsa ya da kapatılmaya karar verilirse bu giriş yapılan oyunlar ne olacak?

Gerçekten çok ilerlediğim Pokemon GO oyununa yıllar önce Facebook ile giriş yapmıştım ve hep öyle oynamak zorunda kaldım. Her oyuna ara verip geri döndüğümde giriş ekranındayken bu soru ve endişeyle baş başa kalıyorum. :)

Facebook kapatılması değil de oyun direk Facebook'dan kaldırılırsa ilerlemen gider oynadığım oyunların çoğu kaldırıldı bazıları Steam'de vardı ama kaldığı yerden devam edemiyor.

:(( o kadar da ilerlemiştim. Yani risk var her zaman diyorsun.

Oyun ile alakalı biraz başka yere bağlanıyorsa ilerlemen kaybolmaz ama maalesef Facebook çok oyun çıkardı eskiden oynadığım tüm oyunların ilerlemesi gitti başka yerden indirsek de ilerlemesi olmuyor Facebook olmadığından kapanacak gibi olursa oyunun yapımcıları çözüm bulmalı önemsiyorlarsa.

Oyun ile alakalı biraz başka yere bağlanıyorsa ilerlemen kaybolmaz ama maalesef Facebook çok oyun çıkardı eskiden oynadığım tüm oyunların ilerlemesi gitti başka yerden indirsek de ilerlemesi olmuyor Facebook olmadığından kapanacak gibi olursa oyunun yapımcıları çözüm bulmalı önemsiyorlarsa.
Facebook, Apple ve Google seçenekleri vardı ayarlarda hepsini seçerek hesabımı hepsine tek tek bağladım.

Facebook, Apple ve Google seçenekleri vardı ayarlarda hepsini seçerek hesabımı hepsine tek tek bağladım.

Hepsine bağladıysan iyi tekrar kaydetmen gerekiyor mu yoksa sürekli kendi otomatik kaydediyor mu öyle değilse Facebook üzerinden kaydetme artık Google zaten en iyisi olur.
Facebook kapanırsa sorun yaşamazsın.

Hepsine bağladıysan iyi tekrar kaydetmen gerekiyor mu yoksa sürekli kendi otomatik kaydediyor mu öyle değilse Facebook üzerinden kaydetme artık Google zaten en iyisi olur.
Facebook kapanırsa sorun yaşamazsın.
Şöyle bir şey var tamam hepsine bağladım ben hesabımı ama oyuna kullanıcı girişi yaparken yine her şekilde Facebook üzerinden giriş yapmamı istiyor.

Şöyle bir şey var tamam hepsine bağladım ben hesabımı ama oyuna kullanıcı girişi yaparken yine her şekilde Facebook üzerinden giriş yapmamı istiyor.

Oyunu hiç oynamadım ama Facebook ile zorunlu olduğuna göre oyun zorunlu olarak bunu mu istiyor?
Başka hesaplara bağladığın için sorunda olmaz.

Hayır zorunlu olarak bunu istemiyor ama ben oyuna Facebook ile kayıt olduğumdan dolayı her seferinde sadece Facebook girişine izin veriyor.

Geri dönüş yapamadım kusura bakmayın.

Diğer hesaplara kaydetmeniz yeterli şu anlık yapmanızda fazla gerekmiyor yine de içiniz daha rahat olur.

Pokemon GO populer bir oyun zaten adamlar birden Facebook desteğini kesemezler gerçekten öyle bir şey olursa söylemek zorundalar yoksa çok kişinin ilerlemesi gider Facebook kullananlar az değil.

Kaldırılırsa en fazla bağladığın diğer hesaplarda durur ya da dediğim gibi bunu zaten söylerler gerekeni o zaman yaparsın hatta cihaz üstünede kaydedebilirler hiç belli olmaz yine başka hesaba bağlarsın o şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı