Faizsiz kredi çekip kredi kartı borcunu kapatmak mantıklı mıdır?

MelihQ

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, yaklaşık 40 bin TL'ye kadar faizsiz kredi çekme şansım var 6 ay vadeli. Sizce faizsiz kredi çekip şu an güncel kredi kartı borcumu kapatsam mantıklı olur mu?

Başlıkta da belirttiğim gibi, yaklaşık 40 bin TL'ye kadar faizsiz kredi çekme şansım var 6 ay vadeli. Sizce faizsiz kredi çekip şu an güncel kredi kartı borcumu kapatsam mantıklı olur mu?
Eğer asgari miktarı çok biriktiyse ve ödeme miktarın azalacaksa olabilir. Hem 6 aylık o ödeme sürecinde kötüleşmiş kredi skorun da toparlanır.

Eger faizsiz kredi cekebiliyorsaniz. Saniye dusunmeyin bence. Bu enflasyonda sıcak para cok degerli.

Asgariyi değil ekstreyi ödüyorum lakin borç ödedikçe artıyor anlamadığım bir şekilde, kredi kartından nefret ederim ama evlilik arifesi mecbur kullanıyorum. Şu an 70 bin tl borcum var kredi kartına ve ekstresi 16 bin tl geliyor. Bu da beni zorluyor.

Asgariyi değil ekstreyi ödüyorum lakin borç ödedikçe artıyor anlamadığım bir şekilde, kredi kartından nefret ederim ama evlilik arifesi mecbur kullanıyorum. Şu an 70 bin TL borcum var kredi kartına ve ekstresi 16 bin TL geliyor. Bu da beni zorluyor.

Borc odedikce artacak cunku durmadan faiz biniyor. Herkesin ekonomi plani farklidir. Ben sizin yerinizde olsam, 40 bin krediyi faizsiz ceker ustune 30 bin dusuk faizle bulabiliyorsaniz baska kredi ceker kart borcumu kapatirim. YTD

Geri
Yukarı