Fan ses sıkıntısı

Advox

Decapat
Öncelikle merhabalar, bilgisayarımda 3 tane kasa fanı (2 tanesi önde 1 tanesi arkada), bir tane işlemci fanı ve ekran kartında çift fan bulunmakta. Bugün sabah saatlerinde arka taraftaki kasa fanı motor gibi ses çıkarmaya başladı. Düzgünce çıkarıp taktım, tozunu falan aldım herhangi bir değişiklik olmadı. Ben de çözüm olarak o fanın kablosunu takip ederek çıkardım. Arka taraftaki o fanın çıkması sıcaklık değerlerini nasıl etkiler çok fazla sıkıntı yaşar mıyım?

Arka fanlar genelde egzos fanı olur sıcak havayı dışarı atmak için geri takmanı öneririm ya da öndeki fanlardan birini buraya alabilirsin. Ses sorunu için bazen fanı orta kısmından bastırmak benim sorunlarımı çözüyor. Çözmezse hafifçe fanı çıkarmaya bak çıkıyorsa biraz makine yağı dök bende o da işe yaramıştı.

Arka fanlar genelde egzos fanı olur sıcak havayı dışarı atmak için geri takmanı öneririm ya da öndeki fanlardan birini buraya alabilirsin. Ses sorunu için bazen fanı orta kısmından bastırmak benim sorunlarımı çözüyor. Çözmezse hafifçe fanı çıkarmaya bak çıkıyorsa biraz makine yağı dök bende o da işe yaramıştı.

Öndeki fanlar o işlemi yapmaz mı ki kasaya elimi soktuğumda elim üşüyor gayet iyi soğutuyor yakın bir zamanda temin edeceğim zaten yeni bir fan. Öndeki fanları çıkarmak çok zahmetli olur benim için kablolar aşırı fazla çünkü. Fan ile ilgili sorun şu fanı vidalı olduğu yerden çıkarıp havada tutuyorum herhangi bir ses sıkıntısı yok fakat vida ile yerine sabitlediğimde motor gibi ses çıkarıyor.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı