Çözüldü Fanatical güvenilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crispen

Hectopat
Daha fazla  
Az önce bu siteden Ghost of Tsushima sipariş ettim. Kod verecek diye beklerken ön sipariş olduğu için şimdi vermedi şu an da satışa sunulmadı diyor fakat Steam gibi platformlarda satışta şu anda. Bu site güvenilir mi? Kodu mu verir mi? Birçok yerde güvenilir olarak gördüm.
Adsız.png

Çözüm
@Crispen Evet güvenilirdir, site direkt resmi bir distribütördür, yani yayıncı/publisher oyun şirketlerinden direkt keyleri alıp dağıtırlar ve iletişim halindedirler, gri market siteleri gibi değildir.

Ön sipariş oyunları genelde çıkış gününde veriliyor, bazen önceki gün de verdikleri oluyor. Yayıncı şirketin kodları Fanatical'a ne zaman vereceği ve verdiği ile alakalı. Mesela SEGA ön sipariş kodlarını direkt veriyor, ben Shin Megami Tensei 5: Vengeance aldım ve oyun 14 Haziranda çıkacağına rağmen direkt kod verilmişti.

Fanatical gibi resmi distribütör olan diğer key sitelerini barından IsThereAnyDeal sayfası ile alakalı yazdığım rehbere de göz atabilirsiniz, ben de rehberde Fanatical'da Ghost of Tsushima örneği vermiştim:
@Crispen Evet güvenilirdir, site direkt resmi bir distribütördür, yani yayıncı/publisher oyun şirketlerinden direkt keyleri alıp dağıtırlar ve iletişim halindedirler, gri market siteleri gibi değildir.

Ön sipariş oyunları genelde çıkış gününde veriliyor, bazen önceki gün de verdikleri oluyor. Yayıncı şirketin kodları Fanatical'a ne zaman vereceği ve verdiği ile alakalı. Mesela SEGA ön sipariş kodlarını direkt veriyor, ben Shin Megami Tensei 5: Vengeance aldım ve oyun 14 Haziranda çıkacağına rağmen direkt kod verilmişti.

Fanatical gibi resmi distribütör olan diğer key sitelerini barından IsThereAnyDeal sayfası ile alakalı yazdığım rehbere de göz atabilirsiniz, ben de rehberde Fanatical'da Ghost of Tsushima örneği vermiştim:

Çözüm

Rehberinizi okumuştum hocam daha öncesinde siteyi takip ediyorum biliyorum. Sadece key vermediği için tedirgin oldum ister istemez. Megami tensei 5 de aklımdaydı iyi hatırlattınız :)

Size bir şey sormak istiyorum. Steam üzerinden kontrol ettiğimde de aynı paket 59.99 dolar. Bu sitede de 59.99 dolar. Bu siteyi tercih etmenizde ki sebep nedir?
Ayrıca site güvenilir.

Size bir şey sormak istiyorum. Steam üzerinden kontrol ettiğimde de aynı paket 59.99 dolar. Bu sitede de 59.99 dolar. Bu siteyi tercih etmenizde ki sebep nedir?
Ayrıca site güvenilir.
@UmutMelihAkyol Sitedeki OMEN17 Kodu ile oyun 49.79 dolar civarına geliyor (Yaklaşık 1600 TL). OMEN17 kodu full fiyatlı oyunlarda kullanılabiliyor sadece ve Ghost of Tsushimada bir ön sipariş indirimi olmadığı için bu şekilde daha ucuza geliyor.

1715625150153.png

1715625272872.png

Ama mesela Shin Megami Tensei 5: Vengeance'da ön sipariş indirimi var, o kupon kullanılamıyor ama direkt kendinden %13'lük bir indirim var.

1715625306722.png

@UmutMelihAkyol sitedeki Omen17 kodu ile oyun 49.79 dolar civarına geliyor (yaklaşık 1600 TL). Omen17 kodu Full fiyatlı oyunlarda kullanılabiliyor sadece ve Ghost of Tsushima'da bir ön sipariş indirimi olmadığı için bu şekilde daha ucuza geliyor.

Eki Görüntüle 2194889

Eki Görüntüle 2194891

Ama mesela shin megami tensei 5: Vengeance'da ön sipariş indirimi var, o kupon kullanılamıyor ama direkt kendinden %13'lük bir indirim var.

Eki Görüntüle 2194892

Hiç haberim yoktu hocam teşekkür ederim yarın bu siteden Ghost of Tsushima alacağım. Umarım banka engellemez bu siteyi, enebadan alışveriş yaparken ziraat engelliyor hep.

Hiç haberim yoktu hocam teşekkür ederim yarın bu siteden Ghost of Tsushima alacağım. Umarım banka engellemez bu siteyi, enebadan alışveriş yaparken ziraat engelliyor hep.
Yardımcı olabildiğime sevindim, dediğim gibi IsThereAnyDeal sitesini kesinlikle tavsiye ederim, çok kullanışlı bu tür durumlar için. Şimdiden iyi oyunlar 😁

14.05 Edit: @Crispen Keyleri dağıtmaya başlamışlar, bana email geldi ve key de gelmiş haberiniz olsun.

1715675765951.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı