Fanlar çalışıyor olmasına rağmen sistem açılmıyor

tugaycevikx

Hectopat
Merhaba. Masaüstü bilgisayarım açılmıyor fakat bütün fanlar çalışıyor. Klavye mouse ışığı gelmiyor. Benim deneyim tespit ettiklerim şunlar,

Çift slot RAM kullanıyorum RAM'ların slotunu değiştirip denedim, tek slot denedim sorun devam ediyor.

Ekran kartını söktün VGA'yı anakarta taktım sorun devam ediyor fakat bu sefer klavye mouse ışığı yanmaya başladı.

Farklı monitör denedim sorun devam ediyor.

Tozdan dolayı kısa devre olacağını düşündüğüm için kasayı temizledim sorun devam ediyor.

Kasadaki işlemci fanı hariç bütün fanları söktüm acaba fanlardan biri mi kısa devre yapıyor diye sorun devam ediyor.

Farklı bir PSU denedim sorun devam ediyor.

Bunların dışında sorunu çözebileceğim ya da sorunun hangi parçadan kaynaklandığını direk tespit edebilir miyim ona göre anakart arızalandı ise anakart alayım.

Aga bu sorun bende anakarttaki on panel kablolarindan kaynaklaniyordu onlari ters ya da yanlış.
Takmis olabilir misin?

1694424387240.png

Bunlar.

Aga bu sorun bende anakarttaki on panel kablolarindan kaynaklaniyordu onlari ters ya da yanlış.
Takmis olabilir misin?

Eki Görüntüle 1940371

Bunlar.

Bunlardan olsa kasa açılmadı kasa açılıyor işlemci fanı vs çalışıyor zaten çalışan sistem bir anda gitti.

RAM'leri çıkarıp altındaki altın renkteki kısmı silgiyle iki taraflı olarak güzelce silin ve tekrar takın. Olmazsa tek tek deneyin.

Denedim fakat düzelmedi.

Şurayı okuyana kadar sorun PSU'da diye okuyordum.
Anakarttır o halde.
Ben böyle 1-2 saat uğraşıp telefondan sorunları inceleyip inceleyip işe gidip işten geldikten sonra anakarta kabloyu takmadığımı fark etmiştim.
Öyle bir şey olmasın da :)

Yok hocam çalışan sistem bir anda açılmamaya başladı çok garip bir şekilde,
Anakarttan olduğunu düşünüyorum umarım değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı