Far Cry3, AC3, GTA 4'te Donma Sorunu

Ayberk Ercan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, değerli arkadaşlar sizinle uzun süredir yaşadığım bir sorunu paylaşmak istiyorum. Kısaca bilgisayar özellikleri bunlar :

-AMD HD 7950 3 GB 384 BİT Ekran Kartı.
-AMD FX8350 4.30 Ghz İşlemci.
-8GB RAM.
-Windows 8 64 Bit (ORJİNAL) İşletim Sistemim var.

Sorun Çıkarmayan Oyunlar.
+Call Of Duty:Moder Warfare 3
+Batman:Arkham City
+PES 2013
+The Sims3
+NFS Undorcover,Blur
+London 2012
Sorun Çıkaran Oyunlar
-Far Cry 3 (Oyun bir süre ya donuyor ya da mavi bir ekran çıkıyor, genelde donuyor.
-Assassin's creed 3 (Bir süre oynuyorum bazen 10 dk bazen 15 dk,ondan sonra donuyor, bazen kırmızı bir ekran hiçbir şey yazmıyor, genelde de donuyor.
-GTA IV (Bu oyunda bir arıza, bazen 5 saat oynamam rağmen bir sorun bazende bir görev yaptıktan sonra donuyor, kapanıyor.)

Benim bilgisayarımda internet bağlantısı yok. Sorun ne olabilir, yardımcı olursanız sevinirim.

İyi Forumlar...

NOT:Bu sistemle oyunları ''kaldırmama gibi bir konunun söz konusu oldugunu sanmıyorum.

Yukarıda yazdıgım gibi sorunu hala ve hala çözemedim ,yanlış yerde açtıysam af ola ....

13.8 driverını yükledikten sonra da sorun devam ediyorsa başka yapacak bir şeyiniz yok. Korsan oyunlarda donma sorunları ile karşılaşmanız normal. Orijinal alacaksınız. Ya da en son korsan sürümü yüklemeye çalışacaksınız. Ama onun da garantisi yok.

Hocam ekran kartı ya da RAM işte nebileyim herhangi bir sorun yoktur değil mi hani diyorum bozuk falan olsa Arkham Citty Call Of Duty MW3 falan onlarıda çalıştırmaz, benim çok şükür oyunlarda donma sorunum yok işte bu mavi ekran hataları donmalar vs. hatalar 13.8'i yükleyeceğim inşallah düzelir.

Parçalarda bir sıkıntı yoktur. Bütün bunlar oyunlar korsan olduğu için kaynaklanıyor. Yoksa o parçalarla kasma, donma yapıyor dediğiniz o üç oyunu orijinal olsaydı rahatlıkla oynardınız.

Kasanızın soğutmasında bir problem olabilir mi acaba? Genelde bu tür problemler ( donma,mavi ekran gibi ) işlemcinin veya ekran kartının fazla ısınmasıyla ilgili olabiliyor. RAM'lerinizde de bir problem olması olası. RAM ve sıcaklık testi yapmanızı öneririm.

Fanlar sayı olarak yeterli olabilir fakat kasa içinde tozlanma oluştuysa veya işlemcinin macunu kuruduysa ısınma problemleri ile karşılaşabilirsin. Ben size sıcaklık testi yapmanızı öneririm. Eğer değerler yüksek çıkarsa kasanıza bakım yapmanın zamanı gelmiştir.

CPU 46 derece , GPU,38-42 derece arası değişiyor. Yalnız işlemcinin fanı aşırı derece bağırıyor hele ki oyun oynarken normalde müzik dinlerken film izlerken falan bağırmıyor. 13.8 driverini yükledikten sonra AS3 ve Far Cry 3'te mavi ekran çıkmadı donma oluyor yalnız ikisi de son sürüm değil. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı