Çözüldü Fare takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
İzmir, Türkiye
Merhaba, Bazen bilgisayarı açtığımda fare takılıyor. Düzgün çalışması için bilgisayarı bir kere yeniden başlatmam gerekiyor. Bu problemi çözemedim arkadaşlar. Yardım ederseniz sevinirim.
Fare: A4TECH K4-3D

Nadiren oluyor bu problem. Bu Windows 7'de yoktu. 17 Ağustos'ta Windows 8.1'e geçtim. Eskiden Windows 8'i denemek için geçtiğimde de bu sorun vardı. Driver yüklemeyi denedim ama sadece 16 in 1 diye bir yazılım kuruyor. Fare sağlam buna eminim.

Aygıt yöneticisinden aygıtını driverını tamamen silin. Ardından aygıt yöneticisine sağ tıklayıp yenile dediğinde otomatik kendisi Windows Update üzerinden bulsun. K4_16'yı kurmayın zaten Windows 8.1 ile uyumlu değil.

Yüklediğim uyumsuz driver'ı ve Aygıt yöneticisinde bulunan iki adet HID uyumlu fare aygıtını sildim. Ekrandaki fare kayboldu. Hiçbir şey yapamadım ve fareyi çıkarıp taktım. Ve şimdi güncelle dediğimde ''Aygıt zaten en güncel durumda'' yazısı çıkıyor. Doğru mu yanlış mı yaptım emin değilim.

Kendi sitesinden indirmediniz mi? Ekran resmi koyarsanız iyi olur.

THE_MILLER adlı Süper Moderatör driver'ın Windows 8.1 ile uyumlu olmadığını söyledi.

En güncel Microsoft sürücüsünü de kurmamıza rağmen değişmediği için ya bu şekilde takılarak ilerleyeceksin ya da yeni bir mouse almanız gerekecektir. Eski bir işletim sisteminize bir fare yüzünden dönmenizi istemem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı