Çözüldü Farklı MHz RAM'ler birlikte çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Captainamericaa

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PC'nin Max RAM MHz desteği kaç peki? Mantıklı olmasına MHz fark etmez çalışır yani.

PC'nin Max RAM MHz desteği kaç peki? Mantıklı olmasına MHz fark etmez çalışır yani.

Ama tam verim alamazsınız aynı CL ve MHz olsa daha iyi olur çünkü 2666 MHz de çalışacak.

Ama tam verim alamazsınız aynı CL ve MHz olsa daha iyi olur çünkü 2666 MHz de çalışacak.

Çözüm
Örneğin Ryzen 1600X işlemci maksimum 2666MHz ram destekliyor. 3000MHz de çalıştıramıyorum. İşlemciye de overclock yapmak gerekiyor. O yüzden işlemcinin desteklediği maksimum hız önemli. Anakartın değil.
Farklı ramler birlikte çalışır. 2133MHz ve 2400Mhz rami Ryzen 1700x işlemciyle 2800MHz de kullanıyordum.

Sistemim i3 9100F, RX 580 4GB,PRIME H310m-k r2.0 anakart içeriyor. Sıfırdan 16 GB RAM almak istemediğim için 8 GB RAM eklemeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı