Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac BIOS güncelleme

kalimaki

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sağlıklı günler arkadaşlar. Anakart linki bu anakarta sahibim. Ve şu anda BIOS sürümü/tarihi olarak; P3.70, 18.11.2019 yüklü sistemimde.
Kullandığım işlemci Ryzen 5 3600.
Sormak istediğim sorular ve amaçladıklarım şu şekilde;
-Öncelikle Ryzen 5 3600 için birçok kişinin önerdiği ve neredeyse birçok kullanıcının standart olarak benimsediği overclock ayarlarını yapmak istiyorum. Çünkü stok soğutucu ile kullanıyorum. Bunu yapmadan önce ise anakartı güncel sürüme yükseltmek istiyorum.
-Bu anakartın BIOS'unu en kolay nasıl güncelleyebilirim? Bunun kolay bir yolu var mıdır?
-Sizce güncelleme yapmam gerekli mi?
- Güncelleme öncesi yedeği nasıl oluşturabilirim?
-Bu marka anakartta bunun kolay yolu vs. varsa yardımcı olur musunuz lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam gönderiniz ingilizce olduğu için pek riske girmek istemiyorum. Şu an kullandığım sürüm sondan 3. sürüm. Ben Recep ve Ali sürekli güncel tutun vs dedikleri için güncellemek istedim açıkçası. Haklılar da. Ama son kullanıcı olarak biraz deneyimsiz olduğum için cesaret edemedim.
Hocam, işlemci ayarı yapmak için son sürüm BIOS kurmana ihtiyacın yok. Mevcut sürümle de yapabilirsin. Güncel olması daha iyi ancak zorunlu değil yani.

Hocam, işlemci ayarı yapmak için son sürüm BIOS kurmana ihtiyacın yok. Mevcut sürümle de yapabilirsin. Güncel olması daha iyi ancak zorunlu değil yani.
Tamamdır Hocam. Çok teşekkür ederim. Ayrıca rehber konularına da biraz göz gezdirdim. Şimdiden kafamda bir harita belirlememde fayda sağladı. Konu açacağım zaman etiketlerim sizi. Teşekkürler.

Tamamdır Hocam. Çok teşekkür ederim. Ayrıca rehber konularına da biraz göz gezdirdim. Şimdiden kafamda bir harita belirlememde fayda sağladı. Konu açacağım zaman etiketlerim sizi. Teşekkürler.
Rica ederim, tatmin olduğun cevapları aldıysan konuyu çözüldü olarak işaretlemeyi unutma. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı