Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac BIOS güncelleme

kalimaki

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sağlıklı günler arkadaşlar. Anakart linki bu anakarta sahibim. Ve şu anda BIOS sürümü/tarihi olarak; P3.70, 18.11.2019 yüklü sistemimde.
Kullandığım işlemci Ryzen 5 3600.
Sormak istediğim sorular ve amaçladıklarım şu şekilde;
-Öncelikle Ryzen 5 3600 için birçok kişinin önerdiği ve neredeyse birçok kullanıcının standart olarak benimsediği overclock ayarlarını yapmak istiyorum. Çünkü stok soğutucu ile kullanıyorum. Bunu yapmadan önce ise anakartı güncel sürüme yükseltmek istiyorum.
-Bu anakartın BIOS'unu en kolay nasıl güncelleyebilirim? Bunun kolay bir yolu var mıdır?
-Sizce güncelleme yapmam gerekli mi?
- Güncelleme öncesi yedeği nasıl oluşturabilirim?
-Bu marka anakartta bunun kolay yolu vs. varsa yardımcı olur musunuz lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
En son sürümden bir önce BIOS güncellemesini yükle. Ya da son sürümü yükleyeceksen beta olmamasına dikkat et. Beta sürümlerinde sorun olabiliyor.

Şu video BIOS güncellemesini nasıl yapacağını anlatıyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra OC için ayrı bir konu açabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun dışında her işlemcinin silikon kalitesi aynı değil, bu sebeple ezbere OC yapamazsın.

Bu rehberime göz atabilirsin.

En son sürümden bir önce BIOS güncellemesini yükle. Ya da son sürümü yükleyeceksen beta olmamasına dikkat et. Beta sürümlerinde sorun olabiliyor.

Şu video BIOS güncellemesini nasıl yapacağını anlatıyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra OC için ayrı bir konu açabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun dışında her işlemcinin silikon kalitesi aynı değil, bu sebeple ezbere OC yapamazsın.

Bu rehberime göz atabilirsin.
Hocam peki benim anakartı yedeklemek istesem onun için herhangi bir USB bellek vs gerekli mi?

Son düzenleme:
Paylaştığınız rehber konusunu incelediğimde şu sonuca varıyorum. Ryzen 3600 için sanırsam birkaç önemli ayar gerekiyor.
Olduğu gibi de kullanabilirsin, bir sıkıntı yok. Tamamen sana bağlı. Eğer kasanın hava akışı kötüyse dediklerimi uygulayabilirsin. Hava akışın iyiyse olduğu gibi kullanabilirsin.

Destek sayfasında şu an kullandığınız sürüm yok mu? Böyle bir araç var ama işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum, eski biraz.

Destek sayfasında şu an kullandığınız sürüm yok mu? Böyle bir araç var ama işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum, eski biraz.
Hocam gönderiniz ingilizce olduğu için pek riske girmek istemiyorum. Şu an kullandığım sürüm sondan 3. sürüm. Ben Recep ve Ali sürekli güncel tutun vs dedikleri için güncellemek istedim açıkçası. Haklılarda. Ama son kullanıcı olarak biraz deneyimsiz olduğum için cesaret edemedim.

Geri
Yukarı