Çözüldü FC 24 açarken sistem mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Bugrash

Centipat
Daha fazla  
Oyunu bazen tilt olup alt+F4 ile kapatıyordum ancak bunu birçok kez yaptım ve hiçbirinde sorun yaşamadım. En son oyunu başlatmaya çalıştığımda EA App açılmıyordu ve bir süre bekliyordum, daha sonra oyunun dosyalarını doğruladım ve tekrar giriş yaptım.

Ancak bugün hiçbir yöntemle giriş yapamıyorum açılış ekranı geldikten 3-5 saniye sonra mavi ekran veriyor ve yeniden başlatıyor, nasıl çözebilirim?

Çözüm
Oyunu bazen tilt olup alt+F4 ile kapatıyordum ancak bunu birçok kez yaptım ve hiçbirinde sorun yaşamadım. En son oyunu başlatmaya çalıştığımda EA App açılmıyordu ve bir süre bekliyordum, daha sonra oyunun dosyalarını doğruladım ve tekrar giriş yaptım.

Ancak bugün hiçbir yöntemle giriş yapamıyorum açılış ekranı geldikten 3-5 saniye sonra mavi ekran veriyor ve yeniden başlatıyor, nasıl çözebilirim?
Eğer oyuna girerken MAVİ EKRAN alıyorsanız, Çözüm: C:\Program Files\EA klasörü içindeki AC adlı dosyayı silin sonra EA app üzerinden oyunu repair yapın, ondan sonra sıkıntısız bir şekilde oyuna girebilirsiniz.

Yabancı forumlardan bulup denediğim başarılı olan bir çözüm.
Oyunu silip baştan yükledim aynı hatayı alıyorum artık kendimi sorgulamaya başlamıştım ama yalnız değilmişim umarım bir an önce bir çözüm bulunur.

Arkadaşlar yabancı bir forumda gördüm. Windows güvenliğinden bellek bütünlüğünü açmak işe yarıyor yazmışlar ben denedim ve oldu. Sizde açıksa kapalı olarak deneyin.

Son düzenleme:
arkadaşlar reddit sitesinde çözüme denk geldim. oyuna girebildim şu an.

windows güvenliği > cihaz güvenliği > çekirdek yalıtım > çekirdek yalıtım ayrıntıları > bellek uzantısı kapalıysa açıyoruz, açıksa kapatıp tekrar açıyoruz

1713953104949.png

arkadaşlar reddit sitesinde çözüme denk geldim. oyuna girebildim şu an.

windows güvenliği > cihaz güvenliği > çekirdek yalıtım > çekirdek yalıtım ayrıntıları > bellek uzantısı kapalıysa açıyoruz, açıksa kapatıp tekrar açıyoruz

Eki Görüntüle 2177424
Windows 11 kullanıyorum dediğiniz gibi girmeye çalıştığımda ''sayfa kullanılamıyor'' diyor.

Ya ben ne güzel oynuyordum güncellemeden sonra şimdi bende yaşıyorum adamlar güncellemeyle batırıyor oyunu.

Arkadaşlar Reddit sitesinde çözüme denk geldim. Oyuna girebildim şu an.

Windows güvenliği > cihaz güvenliği > çekirdek yalıtım > çekirdek yalıtım ayrıntıları > bellek uzantısı kapalıysa açıyoruz, açıksa kapatıp tekrar açıyoruz.

Eki Görüntüle 2177424

Teşekkürler oldu.

Bilen varsa söylerse sevinirim. Başka bir arkadaşa daha olmuş burada. çekirdek yalıtım ayrıntıları kısmını arattığımda ''Sayfa kullanılamıyor'' hatası alıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-24 220646.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-24 220646.png
    60,3 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı