FC 24 Yüksek FPS olmasına rağmen kasma sorunu

İşletim sistemi
Windows 11

fondeep7

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX 4060TI
Anakart
B450-M PRO M2 MAX
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600
Merhaba,

EA FC 24'te yüksek FPS almama rağmen oyunda bir kasma söz konusu. Takılmalar ve dalgalanmalar mevcut. Sanki 30 FPS oynarmış gibi. İnternette bulunan bütün çözümleri denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: RTX 4060 Ti.
RAM: Kingston Fury 3200 8x2.
Monitör: 144 Hz (FreeSync destekli).

NVIDIA Denetim Masası'ndan düzgünce oluşturduğunuz taktirde Windows görüntü ayarları bölümünden değiştirebilirsiniz.

139Hz yaptım. Sonrasında FIFA'ya girdiğimde hala 144Hz seçeneği gözükmekteydi. Dediğiniz gibi pencereli moda geçtim fakat sonuç değişmedi. Gerçekten çok inanılmaz bir olay. Herhalde bir tek ben yaşıyorum bunu. 15k bir ekran kartına para verdik, yükseltelim dedik. Ne keyfim kaldı ne bir şeyim. Böyle saçma bir şey görmedim hayatımda.

139Hz yaptım. Sonrasında FIFA'ya girdiğimde hala 144Hz seçeneği gözükmekteydi. Dediğiniz gibi pencereli moda geçtim fakat sonuç değişmedi. Gerçekten çok inanılmaz bir olay. Herhalde bir tek ben yaşıyorum bunu. 15k bir ekran kartına para verdik, yükseltelim dedik. Ne keyfim kaldı ne bir şeyim. Böyle saçma bir şey görmedim hayatımda.
Adaptive sync'e bu kadar bağımlı olması, optimizasyon bakımından sadece konsola odaklanmaları sebebiyle olabilir. EA sports PC'ye zerre kadar değer vermeyen bir alt kuruluş. Adaptive sync malesef şart.

Sorunu çözünce buraya yazar mısın? Normalde 200FPS'den aşağı almıyordum ama bugün senin yaşadığın aynı sorunu bende yaşamaya başladım araştırıyorum şu anda.

Aynı sorunu bende yaşamaya başladım sistemin FIFA 24 oynatmak için gayet yeterli ama ara ara FPS düşmesi yiyorum ve bir çözümde bulamadım.

Merhaba,

EA FC 24'te yüksek FPS almama rağmen oyunda bir kasma söz konusu. Takılmalar ve dalgalanmalar mevcut. Sanki 30 FPS oynarmış gibi. İnternette bulunan bütün çözümleri denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar. Şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: RTX 4060 Ti.
RAM: Kingston Fury 3200 8X2.
Monitör: 144 Hz (FreeSync destekli).

Bende de aynı sorun var. Daha önce oynadığım ayarlarda bir takılma olmuyordu birdenbire 90-100 arası FPS almama rağmen oyunda takılmalar oluyor. Çözümü olursa yazar mısınız?

Geri
Yukarı