Çözüldü Fedora NVIDIA sürücüsü nasıl yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Khapnols

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Fedora Linux'a geçiş yaptım. NVIDIA sürücüsünü kurmak istiyorum ama nasıl kuracağımı bulamadım. Uçbirim ile birkaç komut denedim fakat başaramadım. Ekran 60 Hz olarak kaldı, sanırsam driver yüklenmediğinden dolayı yükseltemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Ekran kartınızın GeForce 600 serisinden sonra çıkan bir model olduğunu var sayarak;
Kod:
sudo dnf update
ile kernelinizi güncelleyin. Daha sonra
Kod:
sudo dnf install akmod-nvidia
sudo dnf install xorg-x11-drv-nvidia-cuda
ile sürücüleri yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra Fedora, Xorg'a geçebilir. Giriş yapaken sağ alttaki ayar simgesinden "GNOME on Wayland"i seçmeyi unutmayın.
Ekran kartınızın GeForce 600 serisinden sonra çıkan bir model olduğunu var sayarak;
Kod:
sudo dnf update
Kod:
ile sürücüleri yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra Fedora, Xorg'a geçebilir. Giriş yapaken sağ alttaki ayar simgesinden "GNOME on Wayland"i seçmeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Çözüm
Kod:
sudo dnf update
Kod:
ile sürücüleri yükleyin ve yeniden başlatın. Bundan sonra Fedora, Xorg'a geçebilir. Giriş yapakenki sağ alt ayar işaretinden "GNOME on Wayland"i seçmeyi unutmayın.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı