Fen dersleri için kanal önerisi

ahmylz4565

Centipat
Hocam iyi günler hemen konuya gireyim. Bana feni (fizik, kimya ve biyoloji) sevdirecek kanal önerileniz var mıdır? Bunu sormamın sebebi de şu: benim okul notlarında tarihim çok iyi ve bence bunun sebebi Yusuf Kayaalp, DFT Tarih ve Anime Tarih gibi kanalları izlemem. Belki bu taktik fende de işime yarar diye umuyorum. (gerçi matematik için de lazım da onu okul dışı atan kanal yoktur diye düşünüyorum😄 )

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence tarihi sevdiğiniz için izliyorsunuz o kanalları. Fen derslerini sevseniz zaten arayıp bir şekilde bulurdunuz diye düşünüyorum.
Kurzgesagt – In a Nutshell
Evrim Ağacı
belki Ayhan Tarakçı gibi kanallarını izlemeniz belki bilime olan ilginizi artırabilir. Dolayısıyla fen derslerine olan ilginizde artar. Böylece çalışmaya başlayabilirsiniz fakat tabii bu bu kadar kolay olmaz. Çalışırken de youtube'dan eğlenceli ve bir o kadar da gerçek hayattan örnekler veren ve konuyu öğreten kanalları izlemeniz lazım.
Kimya için örneğin Görkem Hoca çok iyidir. Hem komik hem sarıyor hemde öğretiyor.
Fizik için vip fizik vs.
Biyoloji için...
Kendi kafanıza göre araştırıp kafanıza yatanı izlemeniz en mantıklısı olur.

Bence tarihi sevdiğiniz için izliyorsunuz o kanalları. Fen derslerini sevseniz zaten arayıp bir şekilde bulurdunuz diye düşünüyorum.
Kurzgesagt – ın a nutshell.
Evrim Ağacı.
Belki ayhan tarakçı gibi kanallarını izlemeniz belki bilime olan ilginizi artırabilir. Dolayısıyla fen derslerine olan ilginizde artar. Böylece çalışmaya başlayabilirsiniz fakat tabii bu bu kadar kolay olmaz. Çalışırken de YouTube'dan eğlenceli ve bir o kadar da gerçek hayattan örnekler veren ve konuyu öğreten kanalları izlemeniz lazım.
Kimya için örneğin görkem hoca çok iyidir. Hem komik hem sarıyor hem de öğretiyor.
Fizik için VIP fizik vs.
biyoloji için...
Kendi kafanıza göre araştırıp kafanıza yatanı izlemeniz en mantıklısı olur.

Sağ olun hocam zaten görkem şahin'i izliyordum devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı