Fenerbahçe taraftarının tezahüratı yüzünden UEFA yaptırım uygular mı?

Bence büyük bir ceza alır kapanır mevzu.
Ama cezayı verecek kişi ben olsam eğer bir Fenerbahçeli olarak bu sene Avrupa liginden de men ederdim Fener'i.

Uygulamamalıdır. Futbola siyaset karışmamalı diyen UEFA milli marşların çalınmadığı Avrupa maçlarında Ukrayna'nın milli marşının çalınmasına izin vermiştir ve bu karşı takımı kışkırtmak gibi bir şey bence. Bir tarafın marşı okunurken bir tarafın ki okunmuyor ve burada Dinamo Kiev kayırılmış oluyor. UEFA siyasete giriyorsa taraftar da girer ve Rusya'yı destekler ben bir sıkıntı göremiyorum. Kiev'li oyuncular zaten maç oynamaya değil kışkırtmaya gelmişler resmen.

Bak Fenerli değilim ama ülke puanı her şeyden önemli. Sırf şu saçma nefretten dolayı dün gece herkes Kiev'i destekledi. Emin ol normal olarak izleyen görür ortadaki o Kiev'in inanılmaz rezalet futbolunu. Sadece faul yaptılar. İlk şutta gol attıktan sonra hepsi birden taraftara elle işaretler kışkırtmalar yaptı. Ne yapsın adamlar? Bu arada unutmaedan bende sana bildiğim çok iyi bir göz doktoru tavsiye edebilirim. Malum göremiyorsun gerçekleri...
Sonra ülke niye bu halde. Böyle gerizekalı oldukça daha çok sürünürüz. Bak canım benim bazen zaferlerden, şampiyonluklardan daha önemli şeyler vardır biz buna vicdan diyoruz. İnsanları kendilerinin seçmediği ama sonucuna katlandıkları hüzün dolu olaylarını hatırlatmayacağız. Belki çevrende gösteren yoktur ama bir hatırlatayım dedim .d

Uygulamamalıdır. Futbola siyaset karışmamalı diyen UEFA milli marşların çalınmadığı Avrupa maçlarında Ukrayna'nın milli marşının çalınmasına izin vermiştir ve bu karşı takımı kışkırtmak gibi bir şey bence. Bir tarafın marşı okunurken bir tarafın ki okunmuyor ve burada Dinamo Kiev kayırılmış oluyor. UEFA siyasete giriyorsa taraftar da girer ve Rusya'yı destekler ben bir sıkıntı göremiyorum. Kiev'li oyuncular zaten maç oynamaya değil kışkırtmaya gelmişler resmen.
Sizin mantığınızla o zaman sinirlenince ırkçılıkta yapabilirsiniz öylemi ? Mesela Emre belezoğlu'nun Zokoraya yaptığı ırkçılıkta sana göre tahrik var mantığıyla mübah öylemi? Şimdi şöyle bir düşün Ukrayna vatandaşısın ülken talan edilmiş savaş kapıda silah bomba seslerinden tüylerin ürpermiş ailen sevdiklerin yok olmuş zaten bunu acısını çekiyorsun ama bu yetmezmiş gibi nalet olası 1 maç yüzünden sırf faul yaptın tahrik ettin diye sana bu yaşadıklarını haketmişsin gibi karşındakinin adını haykırıyorlar. Sen bu durumda ne hissedersin diye sormak istemiyorum çünkü verdiğin cevaptan ne düşüncede olduğun aşikar. Umarım o duruma düşmezsin ama birgün düşersen bu yazdıklarını sakın unutma. Üzüldüm senin adına.

Sizin mantığınızla o zaman sinirlenince ırkçılıkta yapabilirsiniz öyle mi? Mesela emre belezoğlu'nun zokoraya yaptığı ırkçılıkta sana göre tahrik var mantığıyla mübah öyle mi? Şimdi şöyle bir düşün Ukrayna vatandaşısın ülken talan edilmiş savaş kapıda silah bomba seslerinden tüylerin ürpermiş ailen sevdiklerin yok olmuş zaten bunu acısını çekiyorsun ama bu yetmezmiş gibi nalet olası 1 maç yüzünden sırf faul yaptın tahrik ettin diye sana bu yaşadıklarını haketmişsin gibi karşındakinin adını haykırıyorlar. Sen bu durumda ne hissedersin diye sormak istemiyorum çünkü verdiğin cevaptan ne düşüncede olduğun aşikar. Umarım o duruma düşmezsin ama bir gün düşersen bu yazdıklarını sakın unutma. Üzüldüm senin adına.

Merak etme sözümden dönen biri olmadım, söylerdiklerimin arkasındayım. Ayrıca belirtmek isterim Ukrayna halkına yapılan bir saygısızlık var ama oyunculara aynı şeyi söyleyemem. Bir de Fenerbahçe'ye verilecek ceza bence men edilmek değil de taraftar yasağı olur. Bu maksimum yapılması gereken yasak ama bu yapılırsa da bence Kiev'e de yapılmalı. Kışkırtan onlar. Son bir şey daha söylemek istiyorum o da benim tek amacım var o da güzel futbol izlemek ve Avrupa'da takımlarımızı görmek. Sizin sandığınız gibi Ukrayna halkına değil de cidden savaşa gelmiş gibi oynayan oyunculara tepki koydu taraftar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar gerçekten "Savaş" durumunu, ufaktan sinirlenince suistimal eden birine laf anlatmaya mı çalıştınız siz ? Profil fotosu Barış Özcan ve Minecraft ile photoshoplanmış biri hemde ? Bu çocuk bizim geleceğimiz olarak gözüküyor ama tamamen oksijen israfı.

Arkadaşlar gerçekten "Savaş" durumunu, ufaktan sinirlenince suistimal eden birine laf anlatmaya mı çalıştınız siz ? Profil fotosu Barış Özcan ve Minecraft ile photoshoplanmış biri hemde ? Bu çocuk bizim geleceğimiz olarak gözüküyor ama tamamen oksijen israfı.
Çok haklısın dostum. Çevre kirliliği ve verdiğim rahatsızlıktan ötürü ben özür dilerim. Arkadaşın tabiri ile " Dış minnahların oyununu" göremedik.

Dün oynanan şampiyonlar ligi ön eleme maçında gerçekleşen olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce UEFA yaptırım uygular mı? Uygulamalı mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eğer bundan bahsediyor iseniz bence bir ceza kesinlikle verilmeli, dün maç esnasında bu tezahürat yapılırken maç izlediğim sitede Fenerbahçe formalı Vladimir putin resmi görmüştüm. Savaş farklı bir şey futbol farklı bir şey gerçekten, bir Galatasaray'lı olarak çok üzüldüm.

Geri
Yukarı