Çözüldü FIFA 23 "oyun başlatılamadı, yönetici izni gerekiyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

yad0sner

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar, FIFA 23'e az önce gelen güncellemeden sonra tıpkı her güncelleme sonrası olduğu gibi oyunun açılmasıyla ilgili sorunlar çıktı. Böyle bir hata alıyorum. Düzeltmek için denediğim ve işe yaramayan şeyler:

-Oyunu, EA App'i ve EA Anticheat'i yönetici olarak başlatma seçeneğini aktif ettim, kaldırdım ikisi de işe yaramadı.
- EA anticheat uygulamasında kaldır geri yükle işlemlerini yaptım.
- Güvenlik duvarında FIFA ve EA ile ilgili bütün uygulamalara izin verdim.

Dipnot1: Herhangi bir antivirüs kullanmıyorum.
Dipnot 2: Sorun tam olarak güncellemeden sonra geldi, oyunu tekrar yüklemek gibi bir seçeneğe gerek olduğunu düşünmediğim için denemedim. Daha önce bunu yaşayanlar denemiş ve çözememiş çünkü.

Son güncellemeden sonra herkeste böyle bir sorun oldu mu bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• FzoQS_mWAAIjHas.jpg
    FzoQS_mWAAIjHas.jpg
    383,5 KB · Görüntüleme: 135
Çözüm
Oyun dosyaları içinden FIFA23 exe. ve FIFA 23 Trial'i sildim, Steam'den oyun dosyalarını doğruladım. Oyun açıldı şimdi.
Dostlar, FIFA 23'e az önce gelen güncellemeden sonra tıpkı her güncelleme sonrası olduğu gibi oyunun açılmasıyla ilgili sorunlar çıktı. Böyle bir hata alıyorum. Düzeltmek için denediğim ve işe yaramayan şeyler:

-Oyunu, EA App'i ve EA Anticheat'i yönetici olarak başlatma seçeneğini aktif ettim, kaldırdım ikisi de işe yaramadı.
- EA anticheat uygulamasında kaldır geri yükle işlemlerini yaptım.
- Güvenlik duvarında FIFA ve EA ile ilgili bütün uygulamalara izin verdim.

Dipnot1: Herhangi bir antivirüs kullanmıyorum.
Dipnot 2: Sorun tam olarak güncellemeden sonra geldi, oyunu tekrar yüklemek gibi bir seçeneğe gerek olduğunu düşünmediğim için denemedim. Daha önce bunu yaşayanlar denemiş ve çözememiş çünkü.

Son güncellemeden sonra herkeste böyle bir sorun oldu mu bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

Emeğine sağlık, çok teşekkürler.

Dostum ne o yöntem bende de işe yaramadı silmek ve doğrulamak.

Ben yukarıda paylaşmıştım kendi yaptığım videoda. Bayağı bir uzun sürüyor ama buraya da yazayım.
Oyun dosyasındaki her türlü exe ye ve DLL dosyasına sertifika yükleyip FIFA 23 ve FIFA 23 trial hariç her şeye yönetici izni verdikten sonra program files klasörüne gidip oradan EA klasörünü bulup AC klasörüdeki her şeye sertifika yükleyip yönetici verince oluyor. Oyun açılmazsa da yeniden başlatın.

Geri
Yukarı