Filipinler'deki İnternet Hızı

Olay bayağı yanlış lanse edilmiş. Bizim internetimize cidden kötü diyebilecek biri var mı? İnternet kötü değil, paket fiyatları insanların çoğunun bütçesini aştığı için hız ortalaması yerlerde sadece. Zira ayda 1000TL verip krallar gibi bir internete sahip olabiliyorsunuz. AKK denilen zillet var, bunlar kaliteye kısıtlama getiren bazı etkenlerden ibaret. Bunlara karşı çıkılsa, bir şekilde kaldırılması sağlansa herkesin memnun kalacağını düşünüyorum.

0.3 MBps - 0.1 MBps hızını örnek veren arkadaş hep o hızlarda mı geziniyor çok merak ediyorum. Yıllardır çeşitli lokasyonlarda TT kullandığım halde belirtilen problemlerin hepsi benim de başıma geldi ama abonelik süre zarfının %1’inde başıma gelmiştir. Tölere edilebilecek şeyler bunlar ama tabii ki hep alınan bir değerse ve hâlâ düzgün bir tepki gösterilmiyorsa vah halimize...

Ayrıca Şikayetvar.com gibi sitelere, sözlüklerde veya çeşitli forumlarda monitör başından 2-3 satır yazı yazmakla yerinizde saymaktan öte gidemezsiniz. Adamlar petrol fiyatı yüzünden Fransa’yı hükümetin başlarına yıktı ve diğer ülkelere de sıçrattı. Bizde son 10 yıldır internetin ne kadar kötü olduğu sayıklanıp durulur, kayda değer hiçbir aktivite olmaz. Şurada bir eylem düzenlense kasasını kaldıramayacak kişiler söylenip durmasın lütfen.

Bu arada cidden elinizdekinin değerini bilmek önemli bir şey. Gidip 8Mbps internete şükredin demiyorum ama ben Almanya’da 1000MBps gibi bir hıza istesem de ulaşamıyorum. Evime maksimum 24MBps VDSL ulaşıyor. Doğrusu Türkiye ortalamamın gayet altında bir internet; fiber internet altyapı varlığı Türkiye’nin daha da altında. İnterneti açtırmak ise tekniker denilen zillet yüzünden 2-4 hafta arasını buluyor, bana tam bir ay sonra gelmişti. Türkiye’de yetkili servis bir ay sonra aktifleşecek dese adamların başına yıkarlar ofisi. Bizde telefon hatlarına bile sallandığı oluyor, Vodafone’u geçtim Telekom’un bile çekmediği veya kötü çektiği yerler azımsanacak derecede değil Almanya’da.
1000TL verip 20 Mbps yükleme alıyorum çok güzel.

speedtest 23.png

Alt komşu sağolsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı