Film, ders, iş ağırlıklı kullanılacak notebook önerisi

Bütçe
25000

EfeKaan02

Kilopat
Merhaba.

● Film izleyebileceğim, ekranı olabildiğince parlak IPS tercihli.
● Ders ve iş için.
● Sürekli seyahat edeceğim için olabildiğince hafif ve ince olan. Notebook tarzı.
● Can sıkıntısında LoL, CS2, R6 oynamak için.

Bu ozelliklerde notebook arayisindayim. Oyun delisi değilim, is ve film önceliğim.

Benim aklıma gelen normal i5-12400 veya muadili AMD işlemcili ekran kartsız bir notebook almak. Fakat ileride masaüstü alacağım, almışken 3060'li bir notebook alıp hem şu an işimin görülmesi hem de yaza oyun oynatacak bilgisayarı da almış olmam daha mantıklı.

3050'li ASUS Vivobook 16X var. İnce, şık ve hafif. IPS ekran, tam ihtiyaçlarımı karşılıyor. Fakat 3050'li.

Vivobooka benzer 3060'li notebook önerebilirseniz sevinirim. 25 binden ne kadar az olursa o kadar iyi. Ama özellikle al dediğiniz (Monster tarzı kaba ve ağır olmayan) notebook önerirseniz bütçem 30 bini biraz aşabilir.

Son olarak 4050 mi 3060 mi tercih edilmeli?

Son düzenleyen: Moderatör:
İş olsun film olsun gayet güzel bir cihaz. Fakat oyun konusunda sevindirmez.

Fakat oyun için derseniz bunu öneririm.

İş olsun film olsun gayet güzel bir cihaz. Fakat oyun konusunda sevindirmez.

Fakat oyun için derseniz bunu öneririm.

Tesekkur ederim, 4050 3060 a göre düşük fps veriyor bazı oyun testlerinde. Ama yeni nesil, sizce 4050 yi mi tercih etmeliyim. Bir de watt değerini göremedim, nereden bakıldığını söyleyebilirseniz öğrenmiş olurum.

Teşekkür ederim, 4050 3060'a göre düşük FPS veriyor bazı oyun testlerinde. Ama yeni nesil, sizce 4050'yi mi tercih etmeliyim. Bir de watt değerini göremedim, nereden bakıldığını söyleyebilirseniz öğrenmiş olurum.

Hocam DLSS3 olsun güncellik olsun ben olsam 4050 alırdım. Yine de size kalmış.

Ekran kartı 140watt bu arada. Yorumlara baktım alan arkadaş öyle belirtmiş ama isterseniz bir satıcıyla iletişime geçin.

Ekran kartı 140watt bu arada. Yorumlara baktım alan arkadaş öyle belirtmiş ama isterseniz bir satıcıyla iletişime geçin.
Teşekkürler inceliyorum.

I5 olması çok fark eder mi peki?

Veya bu nasıl. I5 13. Nesil 1 tb ssd.

Son düzenleme:

Olmaz hocam sorun yok iş görür yani. Fakat attığınız model de 8 GB RAM bulunmakta. İleri de 8 daha eklerseniz daha sağlıklı olur. Oyunlar artık öyle bir hal aldı ki bazen 16 bile yetmiyor. Ama 16 size yetecektir.

Merhaba.

● Film izleyebileceğim, ekranı olabildiğince parlak IPS tercihli.
● Ders ve iş için.
● Sürekli seyahat edeceğim için olabildiğince hafif ve ince olan. Notebook tarzı.
● Can sıkıntısında LoL, CS2, R6 oynamak için.

Bu ozelliklerde notebook arayisindayim. Oyun delisi değilim, is ve film önceliğim.

Benim aklıma gelen normal i5-12400 veya muadili AMD işlemcili ekran kartsız bir notebook almak. Fakat ileride masaüstü alacağım, almışken 3060'li bir notebook alıp hem şu an işimin görülmesi hem de yaza oyun oynatacak bilgisayarı da almış olmam daha mantıklı.

3050'li ASUS Vivobook 16X var. İnce, şık ve hafif. IPS ekran, tam ihtiyaçlarımı karşılıyor. Fakat 3050'li.

Vivobooka benzer 3060'li notebook önerebilirseniz sevinirim. 25 binden ne kadar az olursa o kadar iyi. Ama özellikle al dediğiniz (Monster tarzı kaba ve ağır olmayan) notebook önerirseniz bütçem 30 bini biraz aşabilir.

Son olarak 4050 mi 3060 mi tercih edilmeli?
öncelikle şunu diyim hani vivabook mu yoksa işte performans mı istiyorsunuz ona karar verin çünkü vivabooktaki 3060la işte atıyorum o attığınız acerdeki 3060 aynı olmuyor watt değerleri farklı eğer performansı seçerseniz 25 civarına 27 k https://www.akakce.com/laptop-noteb...bilgisayar-nh-qkbey-003-fiyati,351801796.html
bu laptop var 4050 li nitro 16 var herkes öneriyor sorunsuz laptop verdiğiniz paranın hakkını alıyosunuz diğerlerine göre tek sıkıntı ram 8gb ama isterseniz ekleyebilirsiniz 25 k yı geçmek istemezseniz 3050 olarak şu 2 laptop var eğer almaya karar verirseniz aşağıdaki2 si arasında kıyaslama yaparız ama üsttekini öneririm ve taşınabilirlik ne kadar önemli onu da önemseyin çünkü bu bilgisayarlar ağır bilgisayarlar ama performansları gerçekten iyi

Yeni konular

Geri
Yukarı