Filmlerin çözünürlük ve renk kalitesi ayarı nasıl yapılıyor?

merxtk

Hectopat
Herkese selam. Instagram'da dolaşırken bir videoya denk geldim. Video Hızlı ve Öfkeli Tokyo drift filminden alıntıydı. Video aşırı güzel renklerde çözünürlükte ve kalitedeydi. Çok kısa bir sahne videosu bu arada. Ben bütün filmi bu kalitede izlemek istiyorum. Acaba bunlar direkt mevcut mu yoksa ben program kullanarak yapabilir miyim? Bence herkesin film zevkini X10 arttırır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Premiere Pro, DaVinci vs ile rengi düzenleyebilirsiniz, ama renderı bilgisayarınız iyi değilse uzun sürebilir.

O kalitede sadece Blu-ray'de izleyebilirsin.

Sanırım çözünürlük değil renk paletinden bahsediyor, değilse o kalitede izleyemez, ki zaten Instagram'dan gördüğünü söylüyor, Blu-ray meselesi olduğunu düşünmüyorum çünkü Instagram videoları o Bitrate'te değil.

O kalitede sadece Blu-ray'de izleyebilirsin.
Blu ray hakkında en ufak bir fikrim bile yok. İnternetten baktım yine anlamadım. Laptop kullanıyorum dvd yeri falan mı lazım ayrı bir makine mi ya da internette mi mevcut hiçbirini anlamadım.

Premiere Pro, DaVinci vs ile rengi düzenleyebilirsiniz, ama renderı bilgisayarınız iyi değilse uzun sürebilir.

Sanırım çözünürlük değil renk paletinden bahsediyor, değilse o kalitede izleyemez, ki zaten Instagram'dan gördüğünü söylüyor, Blu-ray meselesi olduğunu düşünmüyorum çünkü Instagram videoları o Bitrate'te değil.

Deneyeceğim. Monster Tulpar T7 20.3 model laptop var yeterli diye düşünüyorum. Ayrıca arkadaşa yazdığın yorum içinde ; bir kaç kişi daha senin gibi insta da bu kalitede nasıl paylaşıyor diye yazmış. Sanırım dediğin gibi renklerle alakalı. Çok iyi ve kaliteli gözüküyordu videoya bi 5 10 dk daldım yani o derece.

Blu-ray hakkında en ufak bir fikrim bile yok. İnternetten baktım yine anlamadım. Laptop kullanıyorum DVD yeri falan mı lazım ayrı bir makine mi ya da internette mi mevcut hiçbirini anlamadım.

Aynı DVD Player gibi olan Blu-ray oynatıcı lazım. CD-DVD gibi kendisi. Ama daha yüksek kapasitesi. DVD nasıl CD'nin bir üstü ise onun gibi düşünebilirsin.

Blu-ray hakkında en ufak bir fikrim bile yok. İnternetten baktım yine anlamadım. Laptop kullanıyorum DVD yeri falan mı lazım ayrı bir makine mi ya da internette mi mevcut hiçbirini anlamadım.

Deneyeceğim. Monster Tulpar T7 20.3 model laptop var yeterli diye düşünüyorum. Ayrıca arkadaşa yazdığın yorum içinde; birkaç kişi daha senin gibi Instagram da bu kalitede nasıl paylaşıyor diye yazmış. Sanırım dediğin gibi renklerle alakalı. Çok iyi ve kaliteli gözüküyordu videoya bir 5 10 dk daldım yani o derece.

Instagram'da ayarlar - veri kullanımı kısmında en yüksek kalitede yükle ayarı var, öyle yüksek kalitede yüklüyorlar,

Bir de videoyu merak ettim, linki varsa atar mısın? 👉👈

Çözünürlük ve kalite deyince aklıma direk Blu-ray formatı geldi.
Son kullanıcı için şu anlık en kaliteli görüntüyü Blu-ray 4K formatı veriyor (sinema gösterimi hariç).
Şahsi olarak Blu-ray diskin verdiği ses ve görüntü kalitesinin tadını aldıktan sonra bir kez bile olsun riplenmiş filmlere bakmadım.
Unutmazsam bendeki filmlerden birisinden sample alıp atarım. Ne demek istediğimi daha anlayacaksın :)

İnstagramda gördüğünüze göre hızlı ve öfkeli filminin üzerine yapılmış "hareket bulanıklığı" efekti ile görüntü daha kaygan bir hale getirilerek gözünüze hoş gözüktü bu tarzda video yapanları bulabilirsiniz youtube üzerinde fakat kesit halinde paylaşırlar arkadaşların dediği Blu-ray kısaca çözünürlük bakımından kolay ve en kaliteli içerik sunulan bir tür.

Yazdıklarınıza bakacağım. Blu-ray neymiş nasıl kullanılır araştıracağım. Bahsettiğim editin sahibi at.editz diye birisi sanırım bakabilirsiniz.

Herkese selam. Instagram'da dolaşırken bir videoya denk geldim. Video Hızlı ve Öfkeli Tokyo drift filminden alıntıydı. Video aşırı güzel renklerde çözünürlükte ve kalitedeydi. Çok kısa bir sahne videosu bu arada. Ben bütün filmi bu kalitede izlemek istiyorum. Acaba bunlar direkt mevcut mu yoksa ben program kullanarak yapabilir miyim? Bence herkesin film zevkini X10 arttırır.
merhaba o videoyu kendim capcut uygulamasında 8k ayarladım sonra bilgisayarıma kaydettim yapabilirsin elbette ama ömrünüz gider cok zaman alır

Geri
Yukarı