Filmlerini izleyip beğenmemiş birine Harry Potter serisini önerir misiniz?

Consil55

Picopat
Merhaba. Bu aralar tolkien kitap maratonu yapıyorum. Filmleri yıllar önce izleyip çok beğenmiştim ancak olayları unuttuğum için bir de kitaptan tüketeyim dedim ve çok da keyif alıyorum.

Şimdi aynı şeyi Harry Potter için yapma düşüncesindeyim. Filmleri yıllar önce izledim ancak hiçbirini tam olarak beğenmedim. Atmosfer vb. güzeldi ancak tempo ve hikaye beni çekmemişti. Çocuksu gelmişti yani. Şu an olayları unutmuş ve 20'li yaşlarında biri olarak kitaplarını okusam sevme şansım var mı, bu durumda olanınız olduysa tecrübelerini yazabilir mi?

Film ile kitabın zevki ve yarattığı etki aynı değil, kitabı okurken kendi kafanızda bir atmosfer yaratıyorsunuz, filmde ise size sunulan ney ise onu yaşıyorsunuz. Ben kitabını okurken daha çok zevk aldım.

Film ile kitabın zevki ve yarattığı etki aynı değil, kitabı okurken kendi kafanızda bir atmosfer yaratıyorsunuz, filmde ise size sunulan ney ise onu yaşıyorsunuz. Ben kitabını okurken daha çok zevk aldım.
Bencede.Kitap kesinlikle daha keyifli.Filmlerde herşey çok detaysız ve değiştirilmiş.mesela Melez Prens'in önemli yerleri filmde yok.

Geri
Yukarı