Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Nasıldır?

picaroon0

Decapat
Yer
Papua Yeni Gine
Merhaba arkadaşlar. Bu sene 12. sınıfa geçtim. Aklımda makine ve yazılım mühendisliği var. ikisinin arasında gidip geliyorum. sizce hangisi daha iyidir? Üniversite bittikten sonra yurt dışında yaşayacağım.
Ve Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği hakkında bilgisi olan var mı?
Cevap verirseniz sevinirim, teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Bu sene 12. sınıfa geçtim. Aklımda makine ve yazılım mühendisliği var. İkisinin arasında gidip geliyorum. Sizce hangisi daha iyidir? Üniversite bittikten sonra yurt dışında yaşayacağım.
Ve Fırat üniversitesi yazılım mühendisliği hakkında bilgisi olan var mı?

Okuyan 3-4 tane tanıdığım var. Kötü diyemem, 2. sınıfta aylık 700 lira alarak staj da sayılabilir iş yapıyordu birisi. Ancak önceliğiniz İstanbul, İzmir gibi büyük yerler olsun ki eğitimi tamamladığınızda iş için çevreye ihtiyaç duyacağız, büyük şehirde daha fazla çevre edinme imkanımız oluyor doğal olarak. Ayrıca Fırat yazılım mezunu, mezuniyetinin 3. senesinde şu an İstanbul'da 10bin civarı maaşla çalışan da tanıyorum. İşin büyük kısmı sizin kendinizi geliştirmenizde saklı.

Merhaba arkadaşlar. Bu sene 12. sınıfa geçtim. Aklımda makine ve yazılım mühendisliği var. ikisinin arasında gidip geliyorum. sizce hangisi daha iyidir? Üniversite bittikten sonra yurt dışında yaşayacağım.
Ve Fırat Üniversitesi Yazılım Mühendisliği hakkında bilgisi olan var mı?
Öncelikle hangi bölümü kendine daha yakın buluyorsun, hangisinde daha iyi olacağını düşünüyorsun? Buna biraz kafa yor. Fırat yazılımdaki bir kuzenimden edindiğim bilgi şu: Akademik olarak oldukça iyi fakat çevre, öğrenciler vs. konularda kötü bir üniversite. Yaşadığın şehir orası ise çevreye adapte olmuşsundur diye tahmin ediyorum. Fakat onun dışında hem akademik hem de çevre bakımından çok daha iyi üniversiteler var. Çevreyi sadece üniversite olarak kapsama. En az 4 yıl orada okuyacağın için nasıl bir şehir olduğunu da araştırmalısın. Ben de 12.sınıfım, yazılım mühendisliği için hazırlanıyorum. Hangi üniversiteye gidersen git ama mutlu olacağın bir meslek seçtiğinden emin ol dostum :) İyi çalışmalar.

Fırat üniversitesi yüksek sıralama istemiyor zaten, orayı hedef koyarsanız muhtemelen yatarak geçirirsiniz seneyi :). İstanbul'da İngilizce eğitim almak varken kolaya kaçmasanız daha iyi olur bana sorarsanız.

Fırat üniversitesi yüksek sıralama istemiyor zaten, orayı hedef koyarsanız muhtemelen yatarak geçirirsiniz seneyi :). İstanbul'da İngilizce eğitim almak varken kolaya kaçmasanız daha iyi olur bana sorarsanız.
Aynen hocam. Fırat Üniversitesinde 1 yıl ingilizce hazırlık var mı bilmiyorum ama yazılım için ingilizce bence şart.

Geri
Yukarı